Verslas

2015.02.12 21:36

Rusija atidėjo planus dėl TIR knygelių galiojimo

ELTA 2015.02.12 21:36

Rusija atidėjo savo planus nuo šių metų gruodžio 1-osios nepripažinti TIR knygelių.

Rusija atidėjo savo planus nuo šių metų gruodžio 1-osios nepripažinti TIR knygelių.

Rusijos muitinė šeštadienį oficialiai informavo Rusijos vežėjų asociaciją ASMAP, kad pratęsė susitarimą su asociacija iki 2014 m. birželio 1 d. Tai reiškia, jog, vadovaujantis TIR Konvencijos nuostatomis, Rusijos federalinė muitų tarnyba privalės priimti ir įforminti TIR knygeles kaip muitinės dokumentą savo muitinės postuose ir po šių metų gruodžio 1 d. Anksčiau buvo skelbta, jog sutartis po šios dienos su ASMAP nebus pratęsta.

Remiantis šia oficialia informacija, Lietuvos vežėjai galės be kliūčių vykti su TIR knygelėmis į Rusiją, praneša Lietuvos vežėjų asociacija „Linava“. Tarptautinė kelių transporto sąjunga IRU vis dėlto įspėjo savo narius, jog dėl informacijos trūkumo pirmosiomis gruodžio dienomis gali kilti nesklandumų Rusijos pasienyje.

Tuo atveju, jei kiltų nesusipratimų dėl TIR knygelių priėmimo pasienyje, asociacijų nariai privalės vadovautis IRU ir asociacijos „Linava“ pateiktomis rekomendacijomis ir gauti paaiškinimus iš Rusijos muitinės pareigūnų, dėl kokių priežasčių TIR knygelė nebuvo įforminta. Šiuos dokumentus Lietuvos vežėjai turėtų pateikti asociacijai „Linava“.