Verslas

2013.11.28 19:40

Iš pareigų atleidžiamas „Maxima Latvija“ vadovas

ELTA 2013.11.28 19:40

„Maxima Latvija“ vadovas Gintaras Jasinskas akcininkų sprendimu atleidžiamas iš pareigų, ketvirtadienio vakarą pranešė „Maxima Group, UAB“.

„Maxima Latvija“ vadovas Gintaras Jasinskas akcininkų sprendimu atleidžiamas iš pareigų, ketvirtadienio vakarą pranešė „Maxima Group, UAB“.

„Akcininkų sprendimu iš pareigų atleidžiamas „Maxima Latvija“ valdybos pirmininkas Gintaras Jasinskas dėl nederamai pareikštos nuomonės šiuo skaudžiu ir sudėtingu Latvijos tautai metu“, – sako „Maxima Group, UAB“ direktorius Mindaugas Bagdonavičius.

Daugiau informacijos bendrovė žada pateikti artimiausiomis dienomis.

ELTA primena, kad G. Jasinskas ketvirtadienį per spaudos konferenciją, komentuodamas Latvijos premjero Valdžio Dombrovskio atsistatydinimą, pareiškė, kad „traukiasi tie, kurie jaučia savo kaltę“. Taip pat G. Jasinskas sakė jaučiąs savo atsakomybę dėl tragedijos Zuolitūdėje, bet ne kaltę, ir gali žiūrėti žmonėms į akis. Jis pabrėžė, kad parduotuvės darbuotojai per katastrofą veikė taip, kaip jiems privalu veikti tokiomis aplinkybėmis.

Dėl šių pareiškimų ketvirtadienį Latvijos URM valstybės sekretorius Andrejus Pildegovičius iškvietė pasiaiškinti Lietuvos ambasadorių Ričardą Degutį.

„Maxima Latvija“ vadovo pasisakymai paskatino Latvijos gyventojus kreiptis su laišku į Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę. Šis laiškas paskelbtas socialiniuose tinkluose ir pasirašyti jį gali kiekvienas.

Laiško autoriai skelbia „Maxima“ boikotą ir kreipiasi į Lietuvos Prezidentę su prašymu panaudoti visas jai prieinamas priemones, kad „Maxima“ vadovybė atsisakytų savo neleistino požiūrio į tai, kas įvyko, ir kad Latvijos bendruomenė netaptų priešiškai nusistačiusi lietuvių atžvilgiu.