Verslas

2013.11.27 10:40

A. Vinkus tikisi, kad Lietuvos pienininkams Rusijos rinka atsivers

BNS 2013.11.27 10:40

Vyriausybės deleguotas derėtis su Rusijadėl pieno produktų embargo - premjero patarėjas Antanas Vinkus tikisi, kad Rusijos rinka vėl atsivers Lietuvos pienininkams.

Vyriausybės deleguotas derėtis su Rusijadėl pieno produktų embargo - premjero patarėjas Antanas Vinkus tikisi, kad Rusijos rinka vėl atsivers Lietuvos pienininkams.

„Dirbame, pagarbūs mūsų dvišaliai santykiai su „Rospotrebnadzor“, išlaikome dalykinį ir kartu diplomatinį etiketą, ir tikiuosi, kad vis tik mūsų pienininkams atsidarys Rusijos rinka“, – antradienį spaudos konferencijoje Vilniaus universiteto ligoninėje Santariškių klinikose kalbėjo A.Vinkus.

Anot jo, pieno įmones Lietuvoje tikrinusiems Rusijos ekspertams paprašius papildomos medžiagos, visa informacija išsiųsta ir šiuo metu laukiama jų išvados.

„Tačiau nusiuntus 335 puslapių apimties medžiagą, kur buvo pateikti (atsakymai – BNS) į visus akcentus, kurie mums buvo sudėlioti, tai papildomai dabar vėl paprašyta tam tikrų duomenų, pateikti tam tikri klausimai. (Atsakymai) dabar yra visi išsiųsti, vakar raštą išsiuntė ir žemės ūkio ministras, kur dalykiškai atsakyta į klausimus. Dabar laukiame galutinio žodžio, ką pasakys ekspertai“, – sakė premjero patarėjas.

„Rospotrebnadzor“ nurodymu lietuviškos pienoprodukcijos importas į Rusiją sustabdytas spalio 7-ąją. Maskva teigė, tai padaryta dėl nepakankamo produktų saugumo, bet Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) pareigūnai tai vadina politiškai motyvuotu žingsniu.

Keturios didžiausios šalies pieno perdirbimo įmonės – „Rokiškio sūris“, „Pieno žvaigždės“, „Žemaitijos pienas“ ir Vilkyškių pieninė, Rusijoje gaudavusios iki 40 proc. savo pajamų, dėl blokados nebegali eksportuoti į Rusiją. Kai kurios bendrovės šiuo metu gamina daugiau sūrių, be to, pagal trumpalaikes sutartis eksportuoja į mažiau pelningas Vakarų rinkas. Neabejojama, kad blokada turės įtakos jų pelningumui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.