Verslas

2013.11.25 16:14

Finansų ministras: Lietuvos ambicijos įsivesti eurą šįkart yra pamatuotos

ELTA2013.11.25 16:14

Lietuvos ekonomikos plėtra leidžia tikėtis, kad šalis patenkins Mastrichto kriterijus ir 2015-aisiais įsives bendrąją Europos Sąjungos (ES) valiutą - eurą, sako finansų ministras Rimantas Šadžius.

Lietuvos ekonomikos plėtra leidžia tikėtis, kad šalis patenkins Mastrichto kriterijus ir 2015-aisiais įsives bendrąją Europos Sąjungos (ES) valiutą - eurą, sako finansų ministras Rimantas Šadžius.

Ministro teigimu, šiandienos ekonomikos tendencijos yra palankios euro įvedimui, ir atvirkščiai – euro įvedimas yra palankus šalies ekonomikai.

„Patekimas į euro zoną yra šalies patikimumo pripažinimas. To pripažinimo mes negausime, jeigu nebūsime nepriklausomai įvertinti kaip patikimi. Ekonomikos augimas dabar yra palankus euro įvedimui ir atvirkščiai – euro įvedimas mūsų ekonomikai taip pat būtų palankus“, – pirmadienį vykusioje konferencijoje „Euras ir 2014 m. biudžetas. Ko tikėtis ateinančiais metais?“ sakė finansų ministras.

Anot R. Šadžiaus, Lietuva Mastrichto kriterijų kontekste atrodo tikrai palankiai – šių metų pabaigoje numatomas 2,9 proc. biudžeto deficitas, o 2016 m. šalies finansai turėtų tapti subalansuoti.

„Būtent šitas siekis ir šita tendencija, o ne primityvus buvimas 3 proc. ribose, yra tas įtikinantis veiksnys, kuris įtikina mūsų partnerius ES ir ypač euro zonoje, kad mes esame patikima ekonomika, kuri neatneš tiksinčios bombos į euro zoną, kuri nesukels problemų, nevers dieną naktį laužyti galvos, kaip išspręsti kilusias problemas“, – kalbėjo R. Šadžius.

Finansų ministro teigimu, ilgalaikių palūkanų normų rodiklis šalyje išlieka normos ribose, nerimo nekelia ir 2006-aisiais koją euro įvedimui pakišęs infliacijos rodiklis.

„Šiuo metu infliacija dėl įvairių priežasčių yra nukritusi, ji yra pakankamai maža ir kitur Europoje. (...) Mes prognozuojame, kad 2013 m. pabaigoje vidutinė metinė infliacija, palyginti su prieš tai buvusiais metais, sieks 1,3 proc., kitos prognozės skiriasi dešimtosiomis procentinio punkto, bet tai yra labai nuosaiki infliacija. Ji ateityje turėtų įsibėgėti, bet tai taip pat atitiktų politines Europos centrinio banko ir visos Europos, kaip ekonominio mechanizmo, nuostatas“, – sakė finansų ministras.

R. Šadžius pabrėžė, kad Lietuvos ekonominis augimas ir toliau turėtų išlikti spartus.

„Po smūginio nusileidimo lipdami iš duobės mes galime pagrįstai tikėtis didesnių augimo tempų, tam tikro atšokimo efekto. (...) Mūsų prognozės rodo, kad, jei niekas nesikeis, 2014-aisiais laukiamas 3,4 proc. ekonomikos augimas – ir tai yra konservatyvus vertinimas planuojant biudžetą. 2015-asiais augimas turėtų šoktelti iki 4,3 proc., o 2016-aisiais sudaryti 4 proc.“, – prognozavo finansų ministras ir pridūrė, kad įvedus eurą, galima tikėtis dar geresnių ekonomikos augimo rodiklių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.