Verslas

2015.09.08 13:45

„Moody`s“: Ispanijos bankai vis dar susiduria su rimtais iššūkiais

ELTA2015.09.08 13:45

Tarptautinė reitingų agentūra „Moody`s“ perspėjo, kad Ispanijos bankai vis dar susiduria su rimtais iššūkiais, informuoja „EUbusiness“.

Tarptautinė reitingų agentūra „Moody`s“ perspėjo, kad Ispanijos bankai vis dar susiduria su rimtais iššūkiais, informuoja „EUbusiness“.

Ispanija šį mėnesį paskelbė apie savo planus kitų metų sausį pasitraukti iš antikrizinės paramos programos ir nebeprašyti tolesnės finansinės paramos iš Europos stabilumo mechanizmo (ESM). ESM – euro zonos finansinės pagalbos fondas, įsteigtas siekiant užkirsti kelią skolų krizėms, nepažeidžiant Europos Sąjungoje (ES) galiojančių sutarčių.

Ši žinia nudžiugino investuojančius lėšas į Ispanijos bankų skolos vertybinius popierius asmenis, nes bankai kreipdamiesi į ES tolesnės pagalbos rizikuotų patirti nuostolių, teigia Niujorke įsikūrusi „Moody`s“.

„Tačiau pasitraukimas iš Europos paramos programos dar nereiškia, kad Ispanijos bankų būklė yra gera, – teigiama „Moody`s Investors Service“ pranešime. – Šalies bankai vis dar susiduria su dideliais iššūkiais, kylančiais dėl blogųjų paskolų, nepakankamo vidaus kapitalo generavimo ir silpnos kapitalizacijos, lyginant su Europos partnerėmis.“

Šalis 2012 m. liepą susitarė dėl 100 mlrd. eurų finansinės pagalbos paketo – finansų institucijos jau įsisavino 41,3 mlrd. eurų.

ES pirmadienį sveikino Ispanijos pastangas sureguliuoti savo bankininkystės sektorių, bet perspėjo, kad šalis rizikuoja nepasiekti biudžeto deficito mažinimo planinio rodiklio.

Europos Komisija (EK), išsiuntusi savo atstovų misiją į Madridą rugsėjo 16–27 dienomis, pareiškė, kad investuotojų pasitikėjimas Ispanijoje palaipsniui grįžta, kas leidžia Madridui grįžti į finansų rinkas. Tačiau Europos Komisija teigia, kad bankai vis dar susiduria su rizika. „Nepaisant teigiamos tendencijos, ekonominė aplinka vis dar slegia bankininkystės sektorių, rizikos faktorius išlieka“, – teigiama EK pareiškime.

Ispanijos bankai perkėlė daugelį savo rizikingų aktyvų į „blogąjį banką“ „Sareb“, kuris turi perimti blogąjį turtą ir po to bandyti pelningai jį parduoti. Ispanijos bankai vis dar skelbia apie nemažas blogųjų paskolų apimtis.

Rugsėjį rizikingų paskolų, daugiausia susijusių su bankrutavusiu nekilnojamojo turto sektoriumi, padidėjo 6,9 mlrd. eurų, lyginant su ankstesniu mėnesiu, net iki 187,8 mlrd. eurų, pirmadienį pranešė Ispanijos centrinis bankas savo pranešime.

Rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, blogųjų paskolų apimtys išaugo nuo 12,14 iki 12,68 proc. visų paskolų, išduotų Ispanijos bankų rugsėjį.

Praėjusią savaitę EK perspėjo Ispaniją, kad jos 2014 metų biudžeto projektas gali neatitikti naujųjų euro zonos skolos ir biudžeto deficito taisyklių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt