Verslas

2013.11.21 16:28

Bedarbystės išmokos nebus didinamos iki 2015-ųjų

ELTA2013.11.21 16:28

Seimas linkęs iki 2014 m. gruodžio 31 d. pratęsti maksimalios nedarbo socialinio draudimo išmokos ribojimą.

Seimas linkęs iki 2014 m. gruodžio 31 d. pratęsti maksimalios nedarbo socialinio draudimo išmokos ribojimą.

Ketvirtadienį Seimas po svarstymo pritarė tai numatančiam Socialinių reikalų ir darbo komiteto patobulintam Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo pakeitimo projektui. Už tai balsavo 65 parlamentarai, 5 buvo prieš ir 27 susilaikė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktame pirmajame projekto variante buvo siūloma išmokos ribojimą pratęsti iki 2015 m. gruodžio 31 d.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas nusprendė siūlyti metais sutrumpinti šį ribojimą. Komiteto išvadoje rašoma, kad „atsižvelgiant į Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo preambulę (būtinybę stabilizuoti valstybės ir Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetų deficito didėjimą ir subalansuoti pinigų srautus ir kt.); į Konstitucinio Teismo doktriną, kad mažinti atlyginimus ir pensijas galima ne ilgiau kaip vieniems biudžetiniams metams; kiekvienais biudžetiniais metais (kurie sutampa su kalendoriniais metais) Seimas privalo suformuoti valstybės biudžetą kitiems biudžetiniams metams, atsižvelgdamas į esamą socialinę ir ekonominę padėtį, į visuomenės ir valstybės poreikius bei galimybes, į turimus arba galimus gauti finansinius išteklius bei valstybės įsipareigojimus; siūloma nustatyti, kad nedarbo socialinio draudimo išmokų dydžio mažinimas galiotų iki 2014 m. gruodžio 31 d.“.

Šiuo metu nustatytas maksimalus nedarbo pašalpos dydis – 650 Lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.