Verslas

2013.11.22 12:16

Nuo 2014 m. liepos turėtų prasidėti pensijų kompensavimas

ELTA2013.11.22 12:16

Ketvirtadienį tai numatančiam Seimo narės „darbietės“ Virginijos Baltraitienės pateiktam nutarimo projektui „Dėl pensijų kompensavimo“ vienbalsiai pritarė 96 Seimo nariai.

Ketvirtadienį tai numatančiam Seimo narės „darbietės“ Virginijos Baltraitienės pateiktam nutarimo projektui „Dėl pensijų kompensavimo“ vienbalsiai pritarė 96 Seimo nariai.

Dokumente siūloma Vyriausybei nuo 2014 m. liepos 1 d. pradėti valstybinių socialinio draudimo pensijų ir dideliu mastu sumažintų visų valstybinių pensijų kompensavimą. Nutarime taip pat kalbama apie galimybę ir anksčiau pradėti kompensuoti pensijas, jei dėl gerėjančios šalies ekonomikos 2014 m. pirmojo ketvirčio valstybės biudžeto pajamų surinkimas viršys planuotas pajamas arba atsiras kiti finansavimo šaltiniai.

Lėšas, reikalingas valstybinėms socialinio draudimo pensijoms kompensuoti, siūloma skirti iš valstybės biudžeto.

Seimas pasiūlė Vyriausybei iki kitų metų kovo 1 d. pateikti įstatymų projektus bei paruošti tvarką, pagal kurią bus kompensuojamos sumažintos valstybinės socialinio draudimo pensijos ir dideliu mastu sumažintos visos valstybinės pensijos.

Pasak Seimo narės socialdemokratės Birutės Vėsaitės, kompensuoti pensijas yra būtina ir privaloma nuo kitų metų antrojo pusmečio, nes vartotojų lūkesčiai gerėja.

Sprendžiant dėl pensijų kompensavimo konservatorius Jurgis Razma ragino matyti ir kitas aplinkybes, pavyzdžiui, euro įvedimą.

Jis taip pat ragino pensijų kompensavimą pradėti jau nuo kitų metų gegužės, nes prieš vyksiančius Europos Parlamento ir prezidento rinkimus tai būtų sąžiningiau rinkėjų atžvilgiu. „Tai būtų sąžiningiau dėl rinkimų, kad nebūtų spekuliacijų ir vilionių, kad žmonėms būtų aišku“, – sakė J. Razma.

Tačiau šiam jo siūlymui nebuvo pritarta – už balsavo tik 39 Seimo nariai, prieš buvo 9, susilaikė 48 parlamentarai.