Verslas

2015.09.08 13:45

Premjeras: kalbos apie naujas vežėjų patikras – gandai

BNS 2015.09.08 13:45

Premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad kalbos apie naujas sugriežtintas Lietuvos vežėjų patikras Rusijos pasienyje yra gandai.

Premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad kalbos apie naujas sugriežtintas Lietuvos vežėjų patikras Rusijos pasienyje yra gandai.

„Dėl patikros pilnos čia buvo paleistas gandas – paskutinę turiu informaciją, kurią man perdavė, kad Rusijos muitinės departamentas informavo tiek Latviją, tiek Lietuvą, kad kažkas sugalvojo ir paskleidė netiesą“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime sakė A.Butkevičius.

Vežėjų asociacijos „Linava“ atstovas spaudai Gytis Vincevičius BNS ketvirtadienį sakė, kad penktadienį paaiškės, ar Rusija vėl pradės nuodugniai tikrinti krovinius pasienyje.

Rusija nuo rugsėjo vidurio iki spalio vidurio Lietuvos vežėjams taikė sugriežtintas patikras, dėl kurių vilkikai pasienyje laukdavo iki 2 savaičių. Sugriežtinta patikra buvo nutraukta, nurodžius Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

Be to, spalio pradžioje Rusija taip pat uždraudė įvežti lietuviškos pieno produktus, motyvuodama, kad šie yra nesaugūs. Draudimas galioja iki šiol.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė rugsėjį pareiškė, jog sugriežtinta patikra susijusi su Lietuvos pirmininkavimu Europos Sąjungos Tarybai ir Rytų partnerystės programa. Kiti Lietuvos politikai šiuos Rusijos veiksmus siejo su derybomis su „Gazprom“, o premjeras A. Butkevičius juos vertino kaip ekonominį karą.