Naujienų srautas

Verslas2013.11.19 15:43

Europos Parlamentas patvirtino ES 2014–2020 metų biudžetą

BNS 2013.11.19 15:43

Europos Parlamentas antradienį patvirtino pirmąjį apkarpytą ilgalaikį Europos Sąjungos (ES) biudžetą 2014-2020 metams – po ilgo ginčo su bloko institucijomis dėl išlaidų mažinimo.

Europos Parlamentas antradienį patvirtino pirmąjį apkarpytą ilgalaikį Europos Sąjungos (ES) biudžetą 2014-2020 metams – po ilgo ginčo su bloko institucijomis dėl išlaidų mažinimo.

Biudžetui pritarė didžioji dauguma iš 682 europarlamentarų, tarp jų – konservatoriai ir socialistai. Žalieji ir radikalūs kairieji balsavo prieš šį projektą, pagal kurį 908 mlrd. eurų skiriama mokėjimams ir 960 mlrd. eurų – įsipareigojimų vykdymui. Tai yra atitinkamai 3,7 proc. ir 3,5 proc. mažiau nei ankstesniame 2007–2013 metų biudžete.

Iš viso biudžetui pritarė 537 europarlamentarai, 126 – jį atmetė, o 19 – per balsavimą susilaikė.

Balsavimas dėl septynerių metų biudžeto, oficialiai žinomo kaip Daugiametė finansinė programa (DFP), buvo atidėtas iki lapkričio 19 dienos, nes nebuvo išspręstas ginčas dėl 2014-ųjų biudžeto.

Antradienio balsavimu baigėsi sunki kova, kurios metu biudžeto projektas buvo siuntinėjamas tarp taupymui nusiteikusių vyriausybių ir Europos Komisijos bei europarlamentarų, kurie norėjo daugiau pinigų ekonomikos augimui ir darbo vietų kūrimui skatinti.

Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas, vokiečių socialistas, sveikino balsavimo rezultatus ir sakė, kad tai sudarys sąlygas nuo sausio 1-osios laiku skirti ES lėšas.

„Tai reiškia, kad labai reikalingas ES lėšas galima investuoti į programas, pradedant kova su jaunimo nedarbu, parama ne taip gerai besilaikantiems ES regionams per struktūrinius fondus, ir baigiant labai reikalingu finansavimu tyrimams, plėtrai ir paramai žemės ūkiui“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi