Verslas

2015.09.08 13:45

Kodėl R. Sinkevičių vežiosianti mašina yra 40 tūkst. Lt pigesnė už V. Mazuronio?

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis – ne vienintelis Vyriausybės narys, persėsiantis į prabangų „Volkswagen Phaeton“ automobilį. Tokią pat transporto priemonę išsirinko ir susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, tačiau jo vadovaujamai institucijai jį pavyko nusipirkti beveik 40 tūkst. Lt pigiau.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis – ne vienintelis Vyriausybės narys, persėsiantis į prabangų „Volkswagen Phaeton“ automobilį. Tokią pat transporto priemonę išsirinko ir susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, tačiau jo vadovaujamai institucijai jį pavyko nusipirkti beveik 40 tūkst. Lt pigiau.

Naujasis V.Mazuronio kelionėms skirtas automobilis, į kurį jis sės kitąmet, kainuoja beveik 195 tūkst. Lt. Tai – 3 litrų darbinio tūrio dyzelinį variklį ir keturių varančių ratų pavarą turintis reprezentacinis sedanas.

Konkurso sąlygose buvo nurodoma, kad automobilis privalo būti keturiais ratais varomas ne mažesnės nei E2 klasės (pagal „Autotyrimai“ klasifikaciją) sedanas bei turėti mažiausiai 170 kW galios dyzelinį variklį.

Pirkimas buvo vykdomas mažiausios kainos principu. Tačiau konkurse dalyvavo vienintelė įmonė „Moller auto“, Lietuvoje atstovaujanti „Volkswagen“ bei „Audi“ prekės ženklams.

Kainą pakėlė žibintai?

Į „Volkswagen Phaeton“ persės ir susisiekimo ministras, tačiau jo atstovas spaudai Ričardas Slapšys 15min.lt nurodė, kad ministerija šį automobilį atviro konkurso būdu įsigijo už beveik 160 tūkst. Lt.

Iš jo 15min.lt atsiųstos automobilio techninės specifikacijos matyti, kad jis – lygiai toks pat, kokį pirko Aplinkos ministerija: E2 klasės sedanas su 170 kW galios dyzeliniu varikliu, varomas keturiais ratais.

Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus vedėjas Paulius Paulaitis 15min.lt teigė, kad automobiliai skiriasi. Aplinkos ministerijos įsigyta mašina turi biksenon žibintus, o Susisiekimo ministerijos įsigyta transporto priemonė – ne.

Bendrovės „Moller auto“, pardavusios automobilius abiems ministerijoms, pardavimų ekspertė Nomeda Kerzienė 15min.lt sakė, kad mašinų kaina priklauso nuo komplektacijos.

Automobilis nusidėvėjo, todėl reikėjo kito

Susisiekimo ministro atstovas R.Slapšys 15min.lt aiškino, kad naujo automobilio R.Sinkevičiui prireikė dėl to, kad baigėsi nuo 2007-ųjų nuomotos „Volvo 80“ nuomos terminas, kurio pratęsti nebebuvo galima.

„Bet jei ir būtų buvę galima pratęsti nuomos terminą, ankstesnis automobilis buvo labai daug eksploatuotas, tad jo išlaikymo savikaina nebepasiteisina. Naujasis automobilis pirktas, o ne nuomotas todėl, kad atlikus ekonominius skaičiavimus paaiškėjo, jog nuoma būtų daug brangesnė, tad taip nuspręsta taupyti biudžeto lėšas“, – sakė R.Slapšys.

„Volkswagen Phaeton“ važinėja ir kultūros ministras Šarūnas Birutis. Kaip 15min.lt informavo ministerija, ši mašina buvo įsigyta praėjusiais metais, kai ministerijai dar vadovavo Arūnas Gelūnas.

Kultūros ministerija jį įsigijo už 164 tūkst. Lt.

Kokiais automobiliais važinėja kiti ministrai?

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vežiojamas tarnybiniu automobiliu „Volvo S80“. Jis buvo išnuomotas praėjusiais metais pagal ilgalaikės nuomos sutartį. Automobilio vertė – beveik 99 tūkst. Lt.

Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna važinėja su praėjusiais metais ministerijos išnuomotu „BMW 5“ markės automobiliu. Mašinos mėnesio nuomos suma, įskaitant draudimą, remontą, techninį aptarnavimą siekia 3,8 tūkst. Lt.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas naudojasi 2008 metais ministerijos įsigytu Škoda „Superb“ automobiliu, kuris kainavo 77,5 tūkst. Lt.

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius vežiojamas nuomotu „BMW 5“ automobiliu, kurio nuoma ministerijai kas mėnesį atsieina 2,5 tūkst. Lt.

Vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas naudojasi 2008 metais išsinuomotu „AUDI A6“, nuomos sutarties vertė – 164 tūkst. Lt.

Ūkio ministrui Evaldui Gustui nuo šių metų balandžio nuomojamas „BMW 530“ markės automobilis, jo nuoma kas mėnesį atsieina 2,3 tūkst. Lt.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Algimantai Pabedinskienei vežioti nuo šių metų liepos nuomoja „BMW 530 Dx Drive“ automobilį, už kurį kas mėnesį moka 3,2 tūkst. Lt. „Šis sprendimas susijęs su pirmininkavimu ES tarybai. Sutartis terminuota“, – informavo ministerija.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis vežiojamas „Audi A6“ automobiliu, įsigytu 2005 metais, ja naudojasi jau penktas ministras. Kiek atsiėjo šis pirkinys, ministerija nenurodė.