Naujienų srautas

Verslas2013.11.15 16:21

Seimo komitetas baigė svarstyti 2014-ųjų biudžeto projektą

BNS 2013.11.15 16:21

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) baigė svarstyti kitų metų valstybės biudžetą ir siūlo Vyriausybei papildomai lėšų – 60 tūkst. litų – skirti tik Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigai.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) baigė svarstyti kitų metų valstybės biudžetą ir siūlo Vyriausybei papildomai lėšų – 60 tūkst. litų – skirti tik Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigai.

Komitetas taip pat perdavė Vyriausybei svarstyti parlamentarų bei Seimo komitetų siūlymus dėl papildomų maždaug 300 mln. litų lėšų skyrimo.

Komitetui pateikta pasiūlymų kitų metų išlaidas didinti iš viso 2 mlrd. litų. Vien tik Seimo nariai siūlė įvairioms reikmėms finansuoti papildomai surasti 1,225 mlrd. litų.

„Žinome, kad labai įtemptas biudžetas dėl Konstitucinio Teismo sprendimo (dėl algų valstybės tarnautojams atstatymo į ikikrizinį lygį – BNS) ir algų kultūros darbuotojams kėlimo, todėl reikia labai atsakingai pažiūrėti, kur dar galima kažką papildomai finansuoti. Komiteto nė vienas narys neturi informacijos apie labiausiai skaudamas vietas ir pasiūlėme Vyriausybei žiūrėti. Tik atkreipėme dėmesį į žemės ūkio problemas, melioraciją, policiją“, – BNS sakė komiteto vadovas Bronius Bradauskas.

Policijai siūloma kitais metais papildomai numatyti 10 mln. litų. Dabar biudžeto projekte policijai skirta beveik 662,2 mln. litų – beveik 32 mln. litų daugiau nei šiemet.

Tiesioginėms išmokoms siūloma skirti dar 11 mln. litų. Biudžeto projekte įrašyta 106 mln. litų suma.

Kultūros darbuotojų atlyginimus didinti nuo kitų metų liepos siūloma rasti 25 mln. litų.

Melioratoriams Kaimo reikalų komitetas siūlo papildomai rasti 33 mln. litų – dabar tam numatyta 27 mln. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi