Verslas

2013.11.15 16:16

Medininkų muitininkų bylos nepavyksta atversti jau antrą kartą

Teismui niekaip nepavyksta atversti Medininkų pasienio posto muitininkų bylos, įtariama rinkusių neteisėtus mokesčių iš vilkikų vairuotojų. Į posėdį vėl neatvykus advokatui, posėdis atidėtas kitam trečiadieniui.

Teismui niekaip nepavyksta atversti Medininkų pasienio posto muitininkų bylos, įtariama rinkusių neteisėtus mokesčių iš vilkikų vairuotojų. Į posėdį vėl neatvykus advokatui, posėdis atidėtas kitam trečiadieniui.

29 buvę muitininkai ir dvidešimt advokatų – šios neįprastai didelės apimties bylos Vilniaus apygardos teismui nepavyksta atversti jau antrą kartą. Ji atidėta, nes į posėdį dėl nežinomų priežasčių neatvyko vienas iš gynėjų.

Medininkų kelio poste dirbę pareigūnai kaltinami, kad iš vilkikų vairuotojų reikalaudavo kelių dešimčių litų kyšio. Pinigus vairuotojai paprastai dėdavo į dokumentus, to nepadariusius, muitininkai tikrindavo kur kas ilgiau. Skelbiama, kad taip per pamainą buvo surenkama mažiausiai tūkstantis litų kyšių.

„Byla per didelės apimties, bus problemų. Gal jau pamainomis reikėjo skaidyti, nes 29 žmonės, 20 advokatų surinkti į vieną vieta, manau 1 iš 5 kartų pavyks“, – sako advokatas Aidas Mažeika.

„Jokiais būdais skaidyti negalima. Visi surinkti duomenys duoda pagrindą manyti, kad gerai organizuota grupė veikė. Jie veikė pasiskirstę vaidmenis, vieni rinkdavo, kiti juos surinktus nešdavo kažkur, kad ir pagalbines patalpas, o po pamainos juos dalindavosi visi kartu“, – teigia prokuroras Nerijus Puškorius.

Prokuroras tikina, kad tokia rinkliava Medininkų muitinės poste galėjo vykti nuo 2000-ųjų. Tačiau tyrimas pradėtas tik pernai rudenį, gavus anoniminės informacijos, sieną kertančių vilkikų vairuotojų skundų. Medininkų muitininkai buvo stebimi keturis mėnesius, rotuojami, netikėtai tikrinami. Tačiau į teisiamųjų suolą sėdo daugiausiai eiliniai – nei pamainos, nei posto viršininkai kaltinimų nesulaukė.

Iš viso įtarimai piktnaudžiavus tarnyba pareikšti 33 pareigūnams. Trims pripažinusiems kaltę skirtos baudos. Vienas muitininkas, padėjęs atskleisti nusikaltimą, nuo atsakomybės atleistas.

Buvusiems pareigūnams didžiausia gresianti bausmė – įkalinimas iki 7 metų.