Verslas

2015.02.14 17:27

Kova su naktiniu lėbavimu: Kaune atimtos licencijos 24 barams

BNS2015.02.14 17:27

Kauno miesto taryba ketvirtadienį 24 viešojo maitinimo įstaigoms atėmė licencijas prekiauti alkoholiu po 22 valandos.

Kauno miesto taryba ketvirtadienį 24 viešojo maitinimo įstaigoms atėmė licencijas prekiauti alkoholiu po 22 valandos.

Taip savivaldybė siekia kovoti su fiktyviais barais, kurie, Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko teigimu, prisidengę baro veikla iš tiesų siekia apeiti draudimą prekiauti alkoholiu.

„Būtent licencijų ir paslaugų skyrius pervažiavo dar kartą, įsitikino, kur yra pažeidimai, taip pat atsižvelgė į Kauno bendruomenių centrų asociacijos pranešimą ir policijos pranešimus“, – prieš posėdį žurnalistams sakė A.Kupčinskas.

Kauno miesto savivaldybė anksčiau yra pranešusi, kad kreipėsi į Seimą dėl daugiau teisių savivaldybėms spręsti naktinės prekybos alkoholiu problemas. Kaip teigiama, per trejus metus nesulaukusi jokio atgarsio, spalio pabaigoje savivaldybė kreipėsi į prezidentę.

Dabar savivaldybės taryba gali tik atimti licenciją atskiroms įstaigoms, kuriose fiksuoti Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimai. Savivaldybės duomenimis, jie dažniausiai nustatomi būtent vadinamuosiuose pseudobaruose, įrengtuose siekiant apeiti draudimą prekiauti alkoholiu nuo 22 iki 8 valandos.

„Yra maisto ir veterinarijos tarnyba ir jos inspekcija, tai jie gali pagal atitinkamus reikalavimus patikrinti, ar tai yra tikras baras, restoranas, ar tai yra pseudobaras. Žinome, kuo jie skiriasi ir neįrodinėsime, kad pelė yra dramblys, o dramblys – pelė“, – įsitikinęs A.Kupčinskas.

„Būtent Licencijų ir paslaugų skyrius pervažiavo dar kartą, įsitikino, kur yra pažeidimai, taip pats atsižvelgė į Kauno bendruomenių centrų asociacijos pranešimą ir policijos pranešimus“, – kalbėjo meras.

Jis sako neabejojantis, kad dėl panaikintų licencijų bus kreipiamasi į teismą, tačiau tikisi teismų geranoriškumo.

Šis sprendimo projektas sulaukė didelio dėmesio: prie savivaldybės surengta alkoholio prekybos „taškų“ naikinimą palaikanti akcija.

Savivaldybės duomenimis, dėl licencijos atėmimo savivaldybę padavus į teismą, priimti du sprendimai – vienas palankus ir vienas nepalankus savivaldybei. Dar kelis skundus teismas šiuo metu nagrinėja.

Neatmetama galimybė ateityje sąrašą įstaigų, kuriose naktimis alkoholiu prekiaujama nebus, pildyti. Šis draudimas galios konkrečiam adresui, kuriuo registruota įstaiga.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.