Verslas

2013.11.14 06:57

EK peržiūrės Vokietijos ekonomikos vaidmenį ES

ELTA 2013.11.14 06:57

Europos Komisija (EK) tikrins, ar Vokietijos tarptautinis prekybos perteklius netrukdo Europos ekonomikos atsigavimui, informuoja BBC.

Europos Komisija (EK) tikrins, ar Vokietijos tarptautinis prekybos perteklius netrukdo Europos ekonomikos atsigavimui, informuoja BBC.

Pasak Europos Komisijos (EK) pirmininko Jose Manuelio Barroso, Komisija nori išsiaiškinti, ar Vokietija „galėtų padaryti daugiau“ siekiant atgaivinti Europos ekonomiką.

Toks žingsnis prieš galingiausią bloko valstybę, kurios augimo dinamika ir finansinis stabilumas „laikomi etalonu“, neturi precedento. Tačiau sėkmė turi savo kainą - – manoma, kad Vokietija, siekdama skatinti augimą, per daug remiasi į eksportą, užuot didinusi vidaus paklausą ir kartu pagelbėjusi daugiau savo euro zonos ir ES partnerėms.

EK teigimu, kai beveik 27 mln. žmonių 28 narių sąjungoje yra be darbo, Vokietija turėtų apsvarstyti, kad galbūt taktikos pakeitimas labiau pagelbėtų jos ES kaimynėms.

„Kyla klausimas – ar Vokietija galėtų padaryti daugiau, siekiant atstatyti Europos balansą“, - sakė J. M.  Barosso.

„Didžiausia problema Europoje yra nedarbas“, – sakė EK pirmininkas, pavadinęs jį „didžiausiu iššūkiu“.

Be to, EK tiria ir dar 15 kitų Europos šalių dėl nesugebėjimo pasiekti ES keliamų ekonominių tikslų.

Prancūzijai, Italijai ir Vengrijai taip pat nurodyta imtis „ryžtingų politinių priemonių“.

Atliekant EK vadovaujamą tyrimą, bus naudojamasi naujais įgaliojimais, skirtais įvertinti šešiolikos šalių ekonomines programas. Jis bus vykdomas iki 2014 m. gegužės.