Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:36

EK priekaištai Lietuvai: ir dėl per lėtai statomų elektros jungčių, ir dėl mokesčių

Europos Komisijos teigimu, didžiausias kitų metų bendrijos uždavinys – išlaikyti ekonomikos augimą ir mažinti nedarbą. Eurobiurokratai  pripažino: nepaisant to, kad Lietuvos ekonomikos augimas tarp sparčiausių, ir toliau neįgyvendinamos su mokesčiais susijusios rekomendacijos.

Europos Komisijos teigimu, didžiausias kitų metų bendrijos uždavinys – išlaikyti ekonomikos augimą ir mažinti nedarbą. Eurobiurokratai  pripažino: nepaisant to, kad Lietuvos ekonomikos augimas tarp sparčiausių, ir toliau neįgyvendinamos su mokesčiais susijusios rekomendacijos.

Išgyvenęs audras Europos ekonomikos laivas pamažu iriasi pirmyn. Kad nesustotų, kitąmet Europos Komisija siūlo tęsti dabartinę politiką,  daugiausiai dėmesio skiriant nedarbo problemoms. Daugiau nei dešimtadalis europiečių neturi darbo, o tarp jaunimo jis siekia kone 25 procentus.

„Europos Sąjungos ekonomika toli gražu nesukuria pakankamai darbo vietų, ir milijonai norinčiųjų dirbti to negali daryti“, – sako Europos Komisijos narys, atsakingas už užimtumą ir socialinius reikalus Laszlo Andoras.

Nors pastebima, kad Lietuvos ekonomika tarp sparčiausiai besiiriančių į priekį, mūsų šalis taip pat raginama aktyviau spręsti jaunimo nedarbą. Pirmą kartą skelbiamoje ataskaitoje, kaip šalys narės įgyvendina Komisijos rekomendacijas, Lietuva sulaukė priekaištų ir dėl per lėtai statomų elektros jungčių bei neįgyvendintų rekomendacijų mokesčių srityje.

„Lietuvos mokestinių pajamų santykis su BVP yra mažiausias Europoje. Tai sąlygota įvairių priežasčių, nemažą reikšmę čia turi šešėlis, mokesčių vengimas ir sukčiavimas“, – teigia Europos Komisijos narys, atsakingas už mokesčius Algirdas Šemeta.

Gera žinia, kad Lietuvos makroekonominiai rodikliai nesulaukė Komisijos dėmesio. Eurobiurokratai atidžiai stebi šešiolikos šalių rodiklius, o daugiausia bangų sukėlė pradėtas nagrinėti didžiausios Europos ekonomikos – Vokietijos – einamosios sąskaitos perviršis. Jis maždaug vienu procentiniu punktu viršija bendrijos nustatytą šešių procentų ribą. Tai rodo mažą vidaus vartojimą ir kad Vokietija gerokai daugiau eksportuoja, nei importuoja.

„Europos problema nėra tai, kad Vokietija konkurencinga, nes tai svarbus privalumas visai Europai. Problema, kad kitos šalys toli gražu nesiekia tokio konkurencingumo, bet ar Vokietija, kaip Europos Sąjungos ekonomikos variklis, negalėtų padaryti daugiau padedant atsigauti Europos Sąjungos ekonomikai?“ – klausia Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso.

Iki pavasario žadama išsiaiškinti, kokią įtaką Vokietijos einamosios sąskaitos perviršis turi visos Europos ekonomikai. Neoficialiai teigiama, kad Vokietija turėtų didinti atlyginimus, mažinti mokesčius ir taip skatinti vidaus vartojimą, o ne tik taupyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi