Verslas

2013.11.13 11:25

Lietuva ir Latvija ruošiasi „E.ON“ pasitraukimui

BNS 2013.11.13 11:25

Vokietijos energetikos gigantas „E.ON“ pradeda pasitraukimą iš Rytų Europos rinkų, rašo „Verslo žinios“.

Vokietijos energetikos gigantas „E.ON“ pradeda pasitraukimą iš Rytų Europos rinkų, rašo „Verslo žinios“.

Latvijos ir Lietuvos vyriausybių atstovai patvirtino besiruošiantys galimam „E.ON“ pasitraukimui iš Baltijos šalių rinkos.

Lietuvos energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius interviu Latvijos žiniasklaidai sakė, kad Vyriausybė „gerai žino apie „E.ON“ planus Lietuvoje ir visame regione, rašo portalas bnn.lv.

„Su „E.ON“ mes pradėjome diskusijas, tačiau aš nesu pasiruošęs dabar viešai atskleisti jų turinį“, – sakė J. Neverovičius.

Pasak portalo, „Latvijas Gaze“ akcininkai gruodžio pradžioje svarstys valdymo pertvarką – praėjusią savaitę jos valdybą paliko daugiausiai – 47,23 proc. – akcijų valdančio „E. ON Ruhrgas“ atstovai.

Lietuvos valdžia jau kurį laiką derasi su „E.ON“. Pasak šaltinių, dėl kainos jau suderėta, tačiau ji neatskleidžiama – kai kurių ekspertų nuomone, už „Amber Grid“ akcijas jis galėtų gauti ne mažiau kaip 200 mln. eurų.

Jeigu „E.ON“ akcijas išpirks Baltijos šalių vyriausybės, bendrovės gebės formuoti artimesnę Lietuvos ir Latvijos interesams dujų bendrovių politiką, rašo vz.lt.

„E.ON“ yra valdo 38,9 proc. „Lietuvos dujų“ ir „Amber Grid“ akcijų, taip pat 11,76 proc. „Lesto“ akcijų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.