Verslas

2013.11.12 11:13

Premjeras: visuomenė turi žinoti apie VAE išlaidas

BNS2013.11.12 11:13

Lietuvos premjeras teigia, kad visuomenė turi žinoti, kiek lėšų išleista dar nepradėtiems įgyvendinti naujos Visagino atominės elektrinės (VAE) projektui. Algirdas Butkevičius kartoja, kad VAE (dabar – VAE SPB) vien konsultantams išleido dešimtis milijonų litų.

Lietuvos premjeras teigia, kad visuomenė turi žinoti, kiek lėšų išleista dar nepradėtiems įgyvendinti naujos Visagino atominės elektrinės (VAE) projektui. Algirdas Butkevičius kartoja, kad VAE (dabar – VAE SPB) vien konsultantams išleido dešimtis milijonų litų.

„Aš vis dėlto manau, kad vieną kartą turi įvykti pokyčiai. Pirmiausiai, ar tikslingai buvo išleisti pinigai, pavyzdžiui, VAE bendrovėje, kurioje dirba daugiau kaip 10 žmonių, o įvairiausiems konsultantams buvo išleista 60-80 mln. litų per trumpą laikotarpį. Turi būti visuomenei pasakyta, kiek pinigų panaudota, kokiems tikslams ir koks yra pasiektas rezultatas? To visuomenei reikia, nes tai yra mokesčių mokėtojų pinigai“, – interviu LRT radijui antradienį sakė premjeras, atsakydamas į klausimą apie siūlymą pratęsti Seimo laikinosios energetikos komisijos darbą iki gruodžio 15 dienos.

„Jeigu tyrimas bus dėl tyrimo, tai tikrai tada tikėtis visuomenės pasitikėjimo tam tikrų komisijų darbu tikrai yra beprasmiška“, – pripažino premjeras.

Seimo laikinoji energetikos komisijos vadovas Artūras Skardžius anksčiau sakė, kad Visagino atominė elektrinė teisinėms ir konsultantų paslaugoms 2010-2013 metais išleido apie 80 mln. litų - visuose sandoriuose esą rasta pažeidimų.

Teigiama, kad dėl to komisija kreipėsi arba dar kreipsis į prokuratūrą, Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) bei Valstybės kontrolę.

VPT pernai lapkritį nustatė, kad 2011-2012 metais keturi konkursai, susiję su teisinėmis, verslo konsultavimo ir viešųjų ryšių paslaugomis, pažeidė įstatymą. VPT tuomet nurodė VAE nutraukti tris maždaug 30 mln. litų vertės sutartis su užsienio teisininkais ir vietos viešųjų ryšių agentūra.

Šių metų vasarį VAE nutraukė 4,58 mln. litų vertės sutartį su viešųjų ryšių bendrove „Viešųjų ryšių partneriai“, kuri pernai pasiūlė brangiausias viešųjų ryšių paslaugas.

Kiek anksčiau VAE nutraukė 20,7 mln. litų vertės sutartį su tarptautine advokatų kontora „Herbert Smith“, 8 mln. litų vertės sutartį su Didžiosios Britanijos investicijų banku „N M Rothschild & Sons Limited“, o 1,2 mln. litų sutartis su viešųjų ryšių agentūra BVRG jau buvo pasibaigusi anksčiau.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.