Verslas

2013.11.11 14:38

J. Hahnas: ES siekia bendradarbiauti su Rusija, Norvegija ir kitomis ne ES šalimis

BNS2013.11.11 14:38

Už regioninę politiką atsakingas Europos Sąjungos komisaras Johannesas Hahnas sako, jog Europos Sąjunga siekia glaudesnio bendradarbiavimo ne tik tarp jos narių šalių, bet ir ne su ES narėmis.

Už regioninę politiką atsakingas Europos Sąjungos komisaras Johannesas Hahnas sako, jog Europos Sąjunga siekia glaudesnio bendradarbiavimo ne tik tarp jos narių šalių, bet ir ne su ES narėmis.

„Tai liečia ne tik bendradarbiavimą viduje Europos Sąjungos. Priešingai – tai yra galimybė ir įrankis, siekiant glaudesnio bendradarbiavimo praktiškomis temomis su šalimis už Europos Sąjungos ribų – Norvegija, Rusija, su kuria per pastaruosius metus pavyko įtvirtinti produktyvų bendradarbiavimą“, – spaudos konferencijoje Vilniuje kalbėjo eurokomisaras, kuris dalyvauja 4-ajame Baltijos jūros regiono strategijos forume – jame aptariamos aplinkos apsaugos problemos, šalims narėms svarbūs energetikos ir transporto projektai.

„Pagrindinis tokios strategijos tikslas – pasiekti bendrų tikslų, įgyvendinant daug individualių projektų aplink Baltijos jūrą“, – kalbėjo ES komisaras. Kaip vieną tokių projektų jis paminėjo „Rail Baltica“.

„Tai yra didžiausias projektų nuo Baltijos šalių nepriklausomybės atkūrimo“, – teigė jis..

Finansų ministras Rimantas Šadžius sakė, jog Baltijos šalys pirmosios Europos Sąjungoje susivienijo spręsti regiono problemas.  

„Europos Sąjunga turi daug institucijų, daug teisės aktų, savo biudžetą. Tačiau atsiranda iniciatyvų, kada grupė šalių narių, kurias vienija vienoks ar kitos požymis, suremia savo pečius spręsti regioninėms problemoms. Baltijos jūros regiono šalys buvo pirmosios Europos Sąjungoje, kurios ėmėsi tokios iniciatyvos“, – žurnalistams sakė R. Šadžius.

Baltijos jūros regiono strategijos forumas vienas didžiausių ir svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių, kuriame susirinko apie 700 dalyvių.

Baltijos jūros regiono strategija vienija 8 ES šalis – Lietuvą, Latviją, Estiją, Lenkiją, Vokietiją, Daniją, Švediją ir Suomiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.