Verslas

2013.11.07 14:22

„City Service“: Kalėjimų departamentas savavališkai perrašė mūsų pasiūlymą

ELTA, LRT.lt 2013.11.07 14:22

Viena iš Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkurso dalyvių – koncerno „Icor“ valdoma didžiausia Baltijos šalių nekilnojamojo turto priežiūros įmonė „City Service“ – kreipėsi į Teisingumo ministeriją prašydama nušalinti konkurso komisiją. Tačiau ministerija teigia, kad kreiptasi ne tuo adresu.

Viena iš Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkurso dalyvių – koncerno „Icor“ valdoma didžiausia Baltijos šalių nekilnojamojo turto priežiūros įmonė „City Service“ – kreipėsi į Teisingumo ministeriją prašydama nušalinti konkurso komisiją. Tačiau ministerija teigia, kad kreiptasi ne tuo adresu.

Sprendimą bendrovė priėmė sulaukusi Kalėjimų departamento atsakymo į pretenziją, kuriame, anot „City Service“ atstovų, komisija savavališkai perrašė bendrovės pasiūlymą, jį padidindama daugiau kaip 70 mln. litų.

Pasak „City Service“ administracijos ir teisės direktoriaus Igno Krasausko, komisija savo veiksmais kompromituoja viešųjų pirkimų procesą.

„Praeitą savaitę kreipėmės į komisiją su pretenzija dėl mūsų pateikto konkursinio pasiūlymo atmetimo dėl keistos, visiškai nereikšmingos priežasties – tai yra elementarios „Excel“ skaičiuoklės, kurios komisija tikino nesupratusi. Dabar komisija atliko kitą dar keistesnį veiksmą – savavališkai perrašė mūsų pateiktą pasiūlymą ir vietoje mūsų pateiktos 233 mln. litų kainos įrašė savo kainą – 304 mln. litų“, – aiškino I. Krasauskas.

Teisingumo ministerija išplatintame pranešime teigia, kad konkurencinį dialogą vykdo Kalėjimų departamento direktoriaus, o ne Teisingumo ministerijos sudaryta viešojo pirkimo komisija. „Pagal Viešųjų pirkimų įstatymą, už komisijos veiksmus atsako ją sudariusi organizacija. Teisingumo ministerija neturi teisės kištis į komisijos darbą arba kitu būdu daryti įtaką komisijos nariams, nes tokie veiksmai prieštarautų Viešųjų pirkimų įstatymui“, – teigia ministerija.

Praeitą savaitę „City Service“ apskundė Kalėjimų departamento sprendimą pašalinti bendrovę iš Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkurso. Dėl galimų korupcijos apraiškų bendrovė yra kreipusis į Specialiųjų tyrimų tarnybą bei Viešųjų pirkimų tarnybą, tačiau, kaip ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė bendrovės atstovai, iš šių institucijų oficialaus atsakymo dar negauta. „City Service“ nežino, ar su panašiomis kliūtimis susidūrė ir kiti konkurso dalyviai.

ELTA jau skelbė, kad Kalėjimo departamento komisija, skelbusi Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkursą iš pradžių nutarė, kad visi trys dalyviai atitinka minimalius kvalifikacinius ir pasiūlymų pateikimo reikalavimus. Tačiau išnagrinėjusi pasiūlymų kainas nustatė, kad jos viršija projektui numatytas lėšas, todėl vadovaudamasi Viešųjų pirkimų įstatymu, atmetė visų dalyvių pasiūlymus.

Komisija pažymėjo, kad visų trijų dalyvių kainos viršija numatytąją.

Spalio 28–ąją Kalėjimų departamente buvo gauta vieno iš dalyvių – koncerno „Icor“ valdomos didžiausios Baltijos šalių nekilnojamojo turto priežiūros įmonės „City Service“ pretenzija, tačiau ji netenkinta.

Anot Kalėjimo departamento pranešimo, nustatyta, kad dalyvio pasiūlymas netenkina nustatytų vertinimo tvarkos kriterijų: duomenų teisingumo, atitikimo sąlygose nustatytiems reikalavimams, finansinio veiklos modelio pagrįstumo.

„City Service“ aiškina, kad ji 45 mln. litų pigiau už kitus dalyvius pasiūliusi perkelti kalėjimą, tačiau iš konkurso buvo pašalinta dėl to, kad neįtiko pateikta „Excel“ skaičiuoklės forma.

Po beveik pusantrų metų trukusio konkurso jame liko trys dalyviai: „MG valdos“ antrinė įmonė „Pilies projektai“, „Hanner“, „Dailistos“ ir „Corpus A“ konsorciumas ir „City Service“ bei „Realco statybos“ konsorciumas. Dalyvių pateikti pasiūlymai atitinkamai siekė 289 mln., 273 mln. ir 233 mln. litų.

Privatus investuotojas per trejus metus turėtų rekonstruoti 4 nenaudojamus Pravieniškių kalėjimo pastatus, kuriuose būtų įrengtas kalėjimas su 320 vietų kaliniams, taip pat įsipareigotų prižiūrėti pastatus 25 metus. 2017 m. Lukiškių kompleksą planuota parduoti.