Verslas

2013.11.06 13:58

J. Neverovičius: E. Gentvilas galėjo dirbtinai stabdyti su SGD terminalu susijusius darbus

BNS2013.11.06 13:58

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius kritikuoja buvusio Klaipėdos jūrų uosto vadovo Eugenijaus Gentvilo darbą, statant suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą Klaipėdoje. Pats E. Gentvilas atmeta kritiką ir sako, jog tai yra netiesa.

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius kritikuoja buvusio Klaipėdos jūrų uosto vadovo Eugenijaus Gentvilo darbą, statant suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą Klaipėdoje. Pats E. Gentvilas atmeta kritiką ir sako, jog tai yra netiesa.

„Seimo narys Eugenijus Gentvilas, matyt, dar vertino pagal tai, kaip jis pats dirbo būnant Klaipėdos jūrų uoste, kada iš tikrųjų nevyko pirkimai, sutartys nebuvo pasirašomos, uosto gilinimas nevyko. Atėjus dabartiniam vadovui, staiga visi darbai pajudėjo, ir, matyt, jam tiesiog yra nejauku, kad paaiškėjo, jog tai buvo tam tikras galbūt dirbtinis visų procesų užlaikymas“, – LRT radijui sakė J. Neverovičius.

Jo teigimu, dabartinė uosto vadovybė „sugeba viską padaryti taip, kad iš tikrųjų iki kitų metų pabaigos terminalas būtų pastatytas, o visi darbai vyksta pagal grafiką“.

„Tai nėra labai lengvas projektas, labai daug sudėtingų procesų ir procedūrų, bet pagal mūsų turimą informaciją viskas eina pagal grafiką“, – kalbėjo energetikos ministras.

Panašią poziciją, reaguojant į E. Gentvilo pareiškimą, esą terminalo nepavyks pastatyti laiku - iki 2014-ųjų gruodžio, antradienį išsakė ir premjeras A. Butkevičius.

Tuo metu pats E.Gentvilas BNS sakė, jog premjeras, kalbėdamas apie jo nuveiktus darbus, sako netiesą.

„Nežinia, ar tai daroma sąmoningai, ar dėl to, kad premjeras yra blogai informuotas apie tikrąją esamą ir buvusią padėtį jūrų uoste. Esmė ta, kad visi darbai, kuriuos planuota atlikti man vadovaujant uostui, buvo laiku pradėti ir baigti. Tą įrodo už projektą atsakingos bendrovės „Klaipėdos nafta“ dar 2013 metų vasarį patvirtintas pakoreguotas SGD terminalo verslo planas“, – BNS sakė Seimo narys E. Gentvilas.

Jis žada artimiausiu metu kreiptis į premjerą A. Butkevičių, prašydamas paneigti jo viešai paskleistą tikrovės neatitinkančią informaciją.

E.Gentvilas pirmadienį spaudoje pareiškė, jog SGD terminalas nebus pastatytas laiku. Jo teigimu, kol kas į uosto dugną tinkamai įkaltas tik vienas terminalo prieplaukos polius, o laivui-saugyklai skirta 16 metrų gylio duobė kanalo dugne jau užnešta iki 1 metro storio smėliu, be to, neparengti nei prieplaukos, nei beveik 20 kilometrų ilgio dujotiekio statybos techniniai projektai.

Tačiau „Klaipėdos naftos“ komunikacijos vadovė Indrė Milinienė anksčiau BNS sakė, jog E.Gentvilo teiginiai neatitinka tikrovės. Pasak jos, šiuo metu 39 poliai sukalti, iš jų 21 patikrinti bandymais ir vertinami kaip užbaigti. Be to, anot jos, baigti 4 iš 5 jungiamojo dujotiekio techniniai projektai, trims parengtiems projektams gauti statybos leidimai, įskaitant statybos leidimą gręžimui po Kuršių marias.

Ji teigė, jog krantinės techninis projektas yra tikrinamas ekspertų, ir gavus teigiamą išvadą jis bus pateiktas statybos leidimui gauti. Anot I. Milinienės, nuosėdos gilinimo zonoje, remiantis Klaipėdos uosto informacija, yra normalaus lygio.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt