Verslas

2013.11.05 12:59

L. Graužinienė: turime planų didinti atlyginimus

ELTA 2013.11.05 12:59

Finansų ministras Rimantas Šadžius palankiai verintų kitų metų biudžete didesnes pajamas iš akcizų, tačiau skeptiškai žiūri į konservatorių siūlymus padidinti pajamas iš valstybės įmonių dividendų.

Finansų ministras Rimantas Šadžius palankiai verintų kitų metų biudžete didesnes pajamas iš akcizų, tačiau skeptiškai žiūri į konservatorių siūlymus padidinti pajamas iš valstybės įmonių dividendų.

„Mes sveikintume didesnes pajamas iš akcizų ir mes tikrai stengsimės jas surinkti, taikydami prieškontrabandines priemones, tačiau dabar dalintis tą nepagauto, nenušauto meškino kailį iš tikrųjų yra ankstoka“,– antradienį po susitikimo su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene žurnalistams sakė finansų ministras R. Šadžius.

Jo nuomone, su dividendais iš valstybės įmonių nereikėtų perlenkti lazdos.

„Dėl valstybės įmonių dividendų norėčiau pasakyti, kad iš tikrųjų konservatorių laikais valstybės įmonės nukraujavo, kadangi visos apyvartinės lėšos buvo surinktos į valstybės biudžetą, siekiant užkamšyti skolas. Manau, kad šita politika neturi būti tęsiama ir valstybės įmonių dividendai, suma, kuri dabar yra numatyta, 187 milijonai litų, yra pakankamai rimtas indėlis į valstybės biudžetą. Čia mes neturime perlenkti lazdos. Bet be abejo laikomės tos pačios pozicijos, kad valstybės įmonės turi duoti pelną savo savininkui, tai yra Lietuvos valstybei“,– sakė R. Šadžius.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad valdantieji turi planų ir dėl mažiausiai uždirbančių žmonių atlyginimų pakėlimo kitais metais, tačiau kalbėti apie tai, anot jos, dar šiek tiek ankstoka.

„Mes turime planų, bet palaukime, kol biudžetas sugrįš iš Vyriausybės. Dar Seimas nebaigė jo svarstyti, tos diskusijos vyks dar iki gruodžio mėnesio“, – sakė L. Graužinienė.

Konservatoriai Seimo posėdžių sekretoriate yra įregistravę siūlymus padidinti 2014 metų valstybės biudžeto mokestines pajamas iš akcizų 50 mln. litų ir kitas pajamas padidinti 60 mln. litų, didinant pajamas iš dividendų.