Naujienų srautas

Verslas2013.11.05 10:31

Daliai Vilniaus rajono mokytojų – mažesni atlyginimai

15min.lt 2013.11.05 10:31

Dalis Vilniaus rajono mokyklų priverstos taupyti mažindamos atlyginimus pedagogams. Teigiama, kad tokia situacija susidarė dėl to, kad mažiau gauta mokinio krepšelio lėšų, iš kurių ir mokamas darbo užmokestis pedagogams.

Dalis Vilniaus rajono mokyklų priverstos taupyti mažindamos atlyginimus pedagogams. Teigiama, kad tokia situacija susidarė dėl to, kad mažiau gauta mokinio krepšelio lėšų, iš kurių ir mokamas darbo užmokestis pedagogams.

Vilniaus rajono mokyklose – neramios nuotaikos. Mokytojams sumažės atlyginimai dėl taikomų minimalios ribos darbo užmokesčio koeficientų, o kai kam teko eiti ir nemokamų atostogų.

Vilniaus rajono savivaldybė iš viso turi 46 bendrojo lavinimo mokyklas. 24 iš jų nuo šių metų rugsėjo 1-osios pradėjo taikyti minimalios ribos darbo užmokesčio koeficientus, nors iki tol buvo taikomi koeficientų vidurkiai. Tai yra viena iš galimybių sutaupyti, nes šiemet Vilniaus rajono savivaldybė gavo tik apie 51 mln. Lt mokinio krepšelio lėšų, o tai yra 2,354 mln. Lt mažiau palyginti su 2012 metais (gauta 53,333 mln. Lt).

Šis skirtumas susidarė dėl mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos pasikeitimų, tvirtina Vilniaus rajono savivaldybė. Ir užtikrina – tai neturi nieko bendro su rajono savivaldybės finansine situacija.

Vilniaus rajono savivaldybės teigimu, dviejose mokyklose pedagogai moksleivių rudens atostogų metu savanoriškai ėjo nemokamų atostogų.

Mažiau mokinio krepšelio lėšų Vilniaus rajonas gavo dėl nustatyto didesnio mokinių skaičiaus vidurkio klasėse ir pasikeitusių sutartinių mokinių koeficientų.

Vilniaus rajono savivaldybė aiškina, kad asignavimai darbo užmokesčiui pagal Biudžeto sandaros įstatymą turėtų būti panaudojami tais biudžetiniais metais, kuriems jie skirti.

Švietimo įstaigų darbuotojams darbo užmokestis iš mokinio krepšelio lėšų už gruodžio mėn. mokamas kitų biudžetinių metų sausio.

Pagal Valstybės kontrolės pateiktą valstybinio audito ataskaitą Vilniaus rajono savivaldybė ir pasiūlė mokykloms galimybes sutaupyti ir sumažinti kreditorinius įsiskolinimus. Vienas iš siūlymų – nuo 2013 m. rugsėjo nustatyti minimalius darbo užmokesčio koeficientus pedagogams pagal suteiktą kvalifikacinę kategoriją bei darbo stažą.

Antrasis, kurį pasirinko dvi mokyklos, – nemokamos atostogos. Vilniaus rajono savivaldybės teigimu, jose pedagogai moksleivių rudens atostogų metu savanoriškai ėjo nemokamų atostogų.

„Pažymėtina, kad valstybės biudžeto specialioji tikslinė dotacija mokinio krepšeliui finansuoti neturi nieko bendro su finansine savivaldybės situacija, nes pinigai skiriami pagal Vyriausybės nutarimu patvirtintą metodiką“, – 15min.lt informavo Vilniaus rajono savivaldybė.

Kiek dėl tokių permainų praras pedagogai, išsiaiškinti nepavyko.

Rajono savivaldybės teigimu, mokytojo darbo užmokestis apskaičiuojamas pagal tarifinį sąrašą – dokumentą, kuriame nurodomi mokytojai, pateikiami duomenys apie jų darbo stažą, išsilavinimą, kvalifikacinę kategoriją, paskirtą darbo krūvį.

Pedagogo darbo valandų skaičių ir konkretų darbą, suderinęs su darbuotojų atstovais, nustato įstaigos vadovas. Vilniaus rajono savivaldybė tikina neturėjusi poreikio nagrinėti, kiek pinigų dėl pokyčių neteks pedagogai.

Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamentas užtikrino, kad sostinės švietimo įstaigose panašių pokyčių nėra – pedagogams nemažinami darbo užmokesčio koeficientai ir netenka eiti nemokamų atostogų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi