Verslas

2013.11.04 18:19

Renovacijai besirengiantys daugiabučių atstovai piktinasi CPO katalogu

Renovacijai besirengiantys daugiabučių atstovai ir su renovacijos projektais dirbantys ekspertai stebisi negalintys pirma pasirinkti techninio projekto rengėjo, o tik po to darbus atliksiančios įmonės.

Renovacijai besirengiantys daugiabučių atstovai ir su renovacijos projektais dirbantys ekspertai stebisi negalintys pirma pasirinkti techninio projekto rengėjo, o tik po to darbus atliksiančios įmonės.

Jau keletą mėnesių galioja tvarka, kad šie pirkimai turi būti atliekami kartu ir tik per elektroninį Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO) katalogą. Bendrijos piktinasi, kad iš nežinojimo patys gali pridaryti klaidų, o valdininkai ramina esą netrukus vėl leis pirkimus atlikti atskirai.

Dar iki rudens renovacijai besirengiančių daugiabučių atstovai, išsirinkę investicinio plano rengėją, vėliau pasitvirtinę patį planą, techninio projekto rengėjų galėjo ieškoti skelbdami konkursą, o vėliau – ir tokiu būdu renovaciją atliekančių statybininkų.

Tačiau valdininkai tvarką pakeitė. Dabar norintieji, kad kvalifikuoti specialistai parengtų techninį projektą, to savarankiškai padaryti negali. Jo privalu ieškoti tik per CPO katalogą. Negana to, techninio projekto rengimo konkursą reikia skelbti kartu su renovacijos darbų rangovo konkursu.

Bendrijos ir techninių projektų rengėjai tvirtina, kad perkant abi paslaugas kartu, netenkama galimybės gauti nepriklausomą techninį vertinimą, o ir rinktis privalu mažiausios kainos pasiūlymą.

„Per CPO katalogą pirkimai nėra iš blogi, tiesiog yra visiškai neparuošti. Daugiabučiai namai net negali nusipirkt elementarių priemonių – dujinių katiliukų, saulės kolektorių ir t.t.“, – teigė UAB „Endive“ direktorius Gediminas Zakšauskas.

Pasak techninių projektų rengėjo, bendrijos ar daugiabučių namų atstovai gali atskirai užsisakyti techninį projektavimą, tačiau tokiu atveju neteks 100 proc. valstybės garantuojamos kompensacijos. Tokia priklauso tik jei jis perkamas kartu su rangos darbais, tačiau valdininkai atkerta, kad perkant projektuotojo ir rangovo paslaugas per CPO katalogą galima sutaupyti iki 15 proc.

Visgi, anot Centrinės perkančiosios organizacijos prižiūrinčios elektroninį katalogą CPO, kai Aplinkos ministerija pateiks visą išsamų sąrašą, kokių paslaugų ir prekių pirkimų reikia vykdant renovaciją, žadama iki šių metų pabaigos ar kitų metų pradžioje sukurti galimybę paslaugas pirkti atskirai.