Verslas

2015.09.08 13:45

Lietuvos paštas įveda naują laiškų standartą

ELTA2015.09.08 13:45

Nuo penktadienio Lietuvos paštas siuntas, sunkesnes nei 2 kilogramai ar didesnių išmatavimų nei 350x260x20 mm, registruos kaip siuntinius.

Nuo penktadienio Lietuvos paštas siuntas, sunkesnes nei 2 kilogramai ar didesnių išmatavimų nei 350x260x20 mm, registruos kaip siuntinius.

Pašto paslaugų tarifai dėl šių pokyčių nebus keičiami.

Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė teigė, kad iki šiol nebuvo įvestas aiškus standartas, kas yra laiškas, kas yra siuntinys.

„Iki šiol gyventojai kaip pašto korespondenciją siuntė pačius įvairiausius daiktus – maisto gaminius, drabužius, avalynę, buitinę techniką ir panašiai. Įvairūs daiktai, siunčiami siuntose, negali būti siunčiami kaip pašto korespondencija. Jie turi būti siunčiami kaip siuntiniai“, – aiškino ji.

Pasak I. Dundulienės, iki šiol už siuntą buvo mokama tik pagal jos svorį, nevertinant jos matmenų. Už siuntų pristatymą mokėjimai užsienio šalių paštams priklauso ne tik nuo svorio, bet ir matmenų. Dėl šios priežasties neretai Lietuvos paštas užsienio šalių paštams sumokėdavo gerokai daugiau nei Lietuvos paštui už siuntos siuntimą sumokėdavo siuntėjas.

Kaip ir iki šiol, tiek laiškai, tiek siuntiniai bus siunčiami šiuo metu galiojančiais įkainiais, kurie Europoje yra vieni mažiausių.

Pagal vidaus pirmenybines siuntas, Lietuva yra 8 vietoje pagal mažiausią kainą tarp Europos paštų operatorių.

Lyginant mažiausias kiekvieno Europos pašto operatoriaus siūlomas kainas, Lietuvoje siunčiamų iki 5 kilogramų siuntinių kaina taip pat viena mažiausių Europoje, o pagal į užsienio šalis siunčiamų siuntinių kainas Lietuva yra antroji pagal mažiausią kainą.

Dėl didinamų siuntinių kainų ypač nukentės smulkieji verslininkai, kurie iki šiol savo gaminius siųsdavo neregistruodami jų kaip siuntinių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt