Verslas

2013.10.31 21:26

R. Paksas siūlo didinti biudžeto deficitą

BNS2013.10.31 21:26

Premjeras Algirdas Butkevičius garantuoja, kad biudžeto deficitas nebus didinamas, kaip siūlo „Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderis Rolandas Paksas, o trūkstamų lėšų gali būti ieškoma mažinant valstybės tarnautojų skaičių.

Premjeras Algirdas Butkevičius garantuoja, kad biudžeto deficitas nebus didinamas, kaip siūlo „Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderis Rolandas Paksas, o trūkstamų lėšų gali būti ieškoma mažinant valstybės tarnautojų skaičių.

Ketvirtadienį po valdančiosios koalicijos politinės tarybos posėdžio R.Paksas pranešė pasiūlęs kultūros, švietimo bei socialinių darbuotojų atlyginimus didinti biudžeto deficito sąskaita.

„Kalbama apie kultūros darbuotojų atlyginimų pakėlimą, kitas skaudžias socialines grupes, aš pateikiau pasiūlymą įdėmiai išnagrinėti biudžetą, ir aš siūlau padidinti biudžeto deficitą nuo 1,9 iki 2,9 proc., vienas procentas tai vienas milijardas 260 mln. litų, ir iš esmės išspręsti ir kultūros, ir švietimo, ir socialinių darbuotojų atlyginimus“, – sakė R.Paksas.

Tačiau premjeras tvirtina, jog deficitas nebus didinamas, nes tai būtų žingsnis atgal. „Šiuo metu Lietuva jau grįžo į ekonominio tvarumo būseną, ir jei Lietuva priimtų sprendimą dėl deficito didinimo, mes vėl savo valstybę grąžintume atgal, ir pasitikėjimas mūsų finansine rinka ženkliai sumažėtų, skolinimosi vertinimai įvairiausių agentūrų pasikeistų, o mes visiškai neseniai gavome geresnį vertinimą, ir aš galiu garantuot, kad šituo klausimu jokių pokyčių nebus“, – po posėdžio žurnalistams sakė premjeras.

Pasak jo, gali būti, kad reikiamų lėšų bus ieškoma mažinant valstybės tarnautojų skaičių. „Mes peržiūrim įvairiausias išlaidas, kurios numatytos biudžeto įstatymo projekte, netgi šiandien kalbėjom apie tai, kad gal jau laikas būtų pradėt nuo ateinančių metų valstybės tarnautojų skaičiaus sumažinimo“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Pagal šiuo metu Seime svarstomą kitų metų biudžeto projektą, valstybės biudžeto deficitas, numatoma, siektų apie 985 mln. litų, arba 0,78 proc. BVP, o fiskalinis deficitas – 1,9 proc. BVP.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.