Verslas

2015.02.12 21:36

„Apple“ svarsto galimybę investuoti į „Twitter“

LRT.lt2015.02.12 21:36

Kompiuterių ir išmaniųjų kompiuterių gamintoja „Apple“ kalbasi su socialinės žiniasklaidos kompanija „Twitter“ dėl galimų nemažų investicijų į ją, pranešė „The New York Times“. 

Kompiuterių ir išmaniųjų kompiuterių gamintoja „Apple“ kalbasi su socialinės žiniasklaidos kompanija „Twitter“ dėl galimų nemažų investicijų į ją, pranešė „The New York Times“.

Cituodamas neįvardintus žmones, „susipažinusius su situacija“, laikraštis teigia, kad „Apple“ svarsto galimybę į „Twitter“ investuoti šimtus milijonų dolerių. Tai galėtų „Twitter“ vertę padidinti nuo 8,4 mlrd. dolerių iki daugiau kaip 10 milijardų.

Abiejų kompanijų vadovų susitikimai nebuvo formalios derybos, taip pat nėra jokių garantijų, kad abiems šalims pavyks susitarti, praneša laikraštis.

„Apple“ į savo programinę įrangą kompiuteriams, planšetiniams kompiuteriams ir telefonams jau įtraukė „Twitter“ funkcijas, pranešė „The Times“.

Tuo metu „Twitter“ skyrė daugiau resursų ryšiams su „Apple“ tvarkyti, pažymėjo leidinys.

„Apple“ užimama išmaniųjų telefonų rinkos JAV dalis šiais metais, tikimasi, ūgtels vienu procentiniu punktu iki 31 proc., o „Android“ programinei įrangai teks 41 proc., teigia „eMarketer“.

Antradienį kompanija pranešė, kad jos ketvirčio pelnas išaugo iki 8,8 mlrd. dolerių, tačiau rezultatai neatitiko dar didesnių Vostryto prognozių, tad kompanijos akcijų kaina smuko.

Per fiskalinį ketvirtį, kuris baigėsi birželį, pelnas išaugo 20,5 proc., lyginant su praėjusiais metais, ir prilygo 9,32 dolerio už akciją – žemiau prognozuotos 10,36 dolerio kainos.

Pajamos išaugo 22,5 proc. iki 35 mlrd. dolerių, tačiau tikėtasi, jog jos sieks daugiau kaip 37 milijardus.

„Twitter“, suteikiantis savo vartotojams internete skelbti trumpus komentarus, nuorodas ar nuotraukas, teigia turintis daugiau kaip 140 mln. aktyvių naudotojų, o didžiausias jų skaičius – Jungtinėse Valstijose.

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad kas septintas amerikietis, kuris naudojasi internetu, naudojasi ir „Twitter“, o 8 proc. tą daro kiekvieną dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt