Verslas

2015.09.08 13:45

Premjeras: skalūnų dujoms bus taikomas 15–20 proc. mokestis

BNS2015.09.08 13:45

Skalūnų dujoms nebus taikomas politikų svarstytas 40 proc. bazinis mokestis, kuris būtų didžiausias toks mokestis pasaulyje, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

Skalūnų dujoms nebus taikomas politikų svarstytas 40 proc. bazinis mokestis, kuris būtų didžiausias toks mokestis pasaulyje, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

„40 proc. tikrai nebus. Bus arba 15 proc., arba 20 proc., tai yra maksimali riba. Gal ir kiek viršydamas savo įgaliojimus pasakiau, kad bus elgiamasi pagal esančią tarptautinę praktiką ir atsižvelgta į kaimyninėse šalyse vykdomą mokestinę politiką šiai praktikai”, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui teigė A. Butkevičius.

Anot premjero, esamus skalūnų žvalgybos įstatymų projektus dar reikia tobulinti, o investuotojų padėtį apsunkina tai, kad žvalgybai nepritaria dauguma savivaldybių tarybų narių.

„Galiu pasakyt, kad jeigu įstatymų projektai, kurie šiuo metu yra svarstomi Seime, bet nėra priimti arba jau buvo priimti, dalinai būtų pakoreguoti. Reikia suprasti, kad poveikio aplinkai vertinimas turi būti atliktas jau prieš žvalgybos darbus. (...) Visą šitą poveikio aplinkai vertinimą turi patvirtinti savivaldybių tarybos. Atlikus tarybų narių apklausą pamatytume, kad dauguma jų prieštarauja (skalūnų žvalgybos – BNS) įstatymui. Tai aš manau čia yra didžiausia priežastis, dėl kurios investuotojams būtų sunku susitarti su kai kuriom vietos bendruomenėm”, – sakė A. Butkevičius, paklaustas, ar mano, kad po JAV bendrovės „Chevron” pasitraukimo naujasis konkursas bus rezultatyvus. 

Aplinkos ministerijos komisija šią savaitę nutarė nutraukti prieš metus paskelbtą skalūnų žvalgybos konkursą bei pasiūlė skelbti jį iš naujo. Spalio pradžioje „Chevron“ Vyriausybei pranešė, kad nebedalyvaus konkurse dėl esą nepalankios mokestinės ir teisinės aplinkos.

Konkursas buvo paskelbtas pernai, o paraišką „Chevron“ pateikė šių metų vasarį, kai ši aplinka buvo dar kitokia. Kilus visuomenės ir kai kurių politikų pasipriešinimui, Seimas gegužę sugriežtino skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos procesą. Priėmus įstatymų pataisas, „Chevron atstovai sakė, kad bendrovei gali tekti daugiau investuoti, prireiks daugiau laiko, ieškant skalūnų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.