Verslas

2013.10.31 13:11

Rusijos premjeras A. Butkevičiui priekaištavo dėl PBK ir dujų sektoriaus pertvarkos

BNS2013.10.31 13:11

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas per pokalbį telefonu Lietuvos ministrui pirmininkui Algirdui Butkevičiui trečiadienį išsakė priekaištų dėl rusiško Pirmojo Baltijos kanalo (PBK) transliacijų apribojimo ir dujų sektoriaus pertvarkos, pranešė Rusijos premjero tarnyba.

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas per pokalbį telefonu Lietuvos ministrui pirmininkui Algirdui Butkevičiui trečiadienį išsakė priekaištų dėl rusiško Pirmojo Baltijos kanalo (PBK) transliacijų apribojimo ir dujų sektoriaus pertvarkos, pranešė Rusijos premjero tarnyba.

Rusijos Vyriausybės vadovas sakė, kad Lietuvos sprendimas uždrausti Rusijoje pagamintų programų transliaciją po parodyto šmeižto apie Sausio 13-ąją pažeidžia tarptautinius žiniasklaidos laisvės standartus.

„Buvo atkreiptas Lietuvos premjero dėmesys į Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sprendimą nutraukti PBK transliaciją Lietuvos teritorijoje, kaip neatitinkantį tarptautinių standartų spaudos laisvės srityje“, – pranešė Rusijos Vyriausybės spaudos tarnyba.

Lietuvoje ir Latvijoje atsakingos institucijos šiuo metu vykdo tyrimą dėl šmeižikiškos laidos, spalio mėnesį parodytos per Pirmąjį Baltijos kanalą. Lietuvoje trims mėnesiams uždrausta per kanalą rodyti Rusijoje pagamintas laidas.

D. Medvedevas taip pat pareiškė, kad Lietuvos pasirinkti Europos Sąjungos (ES) Trečiojo energetikos paketo įgyvendinimo metodai pažeidžia Rusijos investuotojų interesus bei prieštarauja dvišaliams tarpvyriausybiniams susitarimams.

Tokia pozicija kertasi su anksčiau A. Butkevičiaus išsakytais teiginiais, jog balandžio mėnesį Sankt Peterburge iš D. Medvedevo jis išgirdęs, kad „Gazprom“ susitaikė su Lietuvos įgyvendinamu ES trečiuoju energetikos paketu ir jokių reikalavimų nekels.

Šiuo metu „Gazprom“ valdo 38,9 proc. „Lietuvos dujų“ akcijų, „Gazprom“ – 37,1 proc., o 17,7 proc. priklauso Lietuvos energetikos ministerijai.

Įgyvendinus vadinamąjį Trečiąjį energetikos paketą, magistraliniai dujotiekiai atiteks nuo „Lietuvos dujų“ atskiriamai naujai įmonei.

Kalbėdamas apie draudimą į Rusiją įvežti lietuviškus pieno produktus, Rusijos premjeras pabrėžė, jog turi būti įvykdytos visos Rusijos vartotojų teisių gynimo tarnybos „Rospotrebnadzor“ rekomendacijos jų kokybei bei vartojimo saugumui užtikrinti, kurios buvo pateiktos po Rusijos eksportų apsilankymo Lietuvoje praėjusią savaitę, teigiama Rusijos Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

A. Butkevičius plačiau pokalbio apie Pirmąjį Baltijos kanalą ir priekaištus dėl Trečiojo energetikos paketo nediskutavo.

„Turiu pasakyti, kad kai jau mačiau, kad pokalbis krypsta į pabaigą, paklausiau, gal turite klausimų mums, konkrečiai man. Tai pasakė, buvo išreikštas tam tikras gal nuogąstavimas, susirūpinimas dėl Baltijos pirmo kanalo tam tikro laikotarpio pristabdymo tam tikrų programų rodymo, ir tik tiek galiu pasakyti“, – Lietuvos Vyriausybėje žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Po pokalbio telefonu išplatintame Lietuvos Vyriausybės pranešime teigiama, kad A. Butkevičius telefonu teigė, jog derėtų atnaujinti Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinės komisijos darbą, kuri padėtų spręsti dvišalius klausimus ir rasti bendrus sprendimus, tinkančius abiems pusėms įvairiose srityse.

Anot pranešimo, A. Butkevičius informavo apie Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir kolegų iš Rusijos susitarimą kitąmet organizuoti pirmąjį Lietuvos ir Rusijos ekonomikos forumą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.