Verslas

2013.10.29 19:09

Už rekordinį karštį Gargžduose – rekordinės ir sąskaitos

Vieno Gargždų (Klaipėdos r.) daugiabučio gyventojai savo namuose jaučiasi tarsi pietų kurortuose – čia termometro stulpelis pakyla iki 28 laipsnių karščio. Žmonės sunerimę, nes už šildymą jie moka daugiausia mieste.

Vieno Gargždų (Klaipėdos r.) daugiabučio gyventojai savo namuose jaučiasi tarsi pietų kurortuose – čia termometro stulpelis pakyla iki 28 laipsnių karščio. Žmonės sunerimę, nes už šildymą jie moka daugiausia mieste.

Gargžduose vieno Taikos gatvės keturių aukštų namo gyventoja kreipėsi įgydytoją, nes prasidėjus šildymo sezonui moteris ėmė jaustis ypačprastai. Moteris serga širdies ligomis, nepajėgia išeiti į lauką, tačiau ir savo bute būti tiesiog nebegali – čia tvyro kone 30 laipsnių karštis.

Šaltaisiais mėnesiais už 95 kvadratinių metrų buto šildymą moteriai tenka mokėti ir 1000 litų. Jei ne užsienyje gyvenantys ir finansiškai paremiantys vaikai, ligota gargždiškė pražūtų.

Panašios nuotaikos ir gargždiškio Juozapo Bučmio bute. Žmonės laiko atidarytus langus, kad bent skersvėjis kiek pravėdintų butą, balkono durų neuždaro net naktį.

„Nežinome, kokių sąskaitų sulauksime už spalį. Žiemą už 53 kvadratiniųmetrų buto šildymą mokame 500 litų ir daugiau.

Dabar turime laikyti atidarytus langus, kai brangią šilumą reikėtųtaupyti. Tiesiog šildome Minijos pakrantes“, – sakė J.Bučmys.

„Gyvename kaip tropikuose. Išsitraukiau iš spintos atvirą vasarinęsuknelę, vaikštome basi. Šildome orą, o mokėsime rekordines sumas.

Antklodžių nebereikia, naktį užsiklojame tik užklotais. Ir jį sukaitęs mano devynių mėnesių vaikas nuspiria“, – kalbėjo Vilija Šarapnickienė.

Bendrovės „Gargždų butų ūkis“ inžinierė Teresė Vilaitė teigė, kad dėl visko kaltas šiltas ruduo ir seni, nerenovuoti šilumos mazgai. Šildyti butus Gargžduose pradėta spalio 16 dieną.

„Butuose karšta, nes lauke šilta. Dėl pasenusių mazgų negalime daugiau sumažinti šildymo – ir taip sumažinome iki minimumo.

Tokios techninės galimybės. Kitas žingsnis būtų išjungti šildymą, bet tai galima padaryti tik tuomet, jei kreipiasi dauguma namo gyventojų.O iš namo Taikos gatvėje sulaukėme tik vieno skambučio“, – sakėT.Vilaitė.

Ji tikino, kad temperatūra pernelyg pakyla tik šviečiant saulei, o kai jos nėra, butuose laikosi 21–22 laipsniai šilumos.

Inžinierės manymu, patys gyventojai turi rodyti daugiau iniciatyvos.

Šis namas yra įrašytas į renovuotinų sąrašą, bet dar nežinia, ar tam bus gautas daugumos gyventojų pritarimas.