Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Estijos „LHV Group“ leista įsigyti „Finastos“ banką

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos banko valdyba antradienį nutarė neprieštarauti Estijos finansų grupės „LHV Group“ ketinimams įsigyti banką „Finasta“ ir tai pačiai grupei priklausančių valdymo įmones „Finasta Asset Management“ bei FMĮ „Finasta“.

Lietuvos banko valdyba antradienį nutarė neprieštarauti Estijos finansų grupės „LHV Group“ ketinimams įsigyti banką „Finasta“ ir tai pačiai grupei priklausančių valdymo įmones „Finasta Asset Management“ bei FMĮ „Finasta“.

Lietuvos banko valdyba taip pat nustatė, kad jei siūlomi įsigijimai nebus įgyvendinti iki 2014 metų sausio 31 dienos, sprendimas dėl neprieštaravimo sandoriams neteks galios, pranešė centrinis bankas.

Šis Lietuvos banko valdybos nutarimas neužkerta kelio kitiems galimiems investuotojams kreiptis į Lietuvos banką dėl „Finastos“ banko ir tai pačiai grupei priklausančių įmonių akcijų paketų įsigijimo.

Lietuvos bankas „LHV Group“ prašymą įsigyti šiuo metu likviduojamam „Snoro“ bankui priklausančią „Finastos“ grupę gavo rugsėjo 24 dieną. „LHV Group“, kuri iš dalies valdo iš „Snoro“ šiemet įsigytą „Snoro lizingą“, pateiktų dokumentų vertinimas turėjo būti baigtas iki gruodžio 18 dienos arba vėliausiai iki kitų metų sausio 21 dienos.

„Snoro“ bankroto administratorius tikisi, kad banką pavyks parduoti dar šiais metais. Neilas Cooperis rugsėjo viduryje teigė, kad per jo darbo laiką pavyko pagerinti „Finastos“ grupės veiklos rezultatus: nuo 2011 metų gruodžio iki šių metų birželio 30 dienos „Finastos“ turtas padidėjo nuo 289 mln. iki 414 mln. litų, o veiklos sąnaudos nuolat mažėjo.

„Finastos“ bankas pirmąjį šių metų pusmetį patyrė 1,832 mln. litų neaudituotų nuostolių, arba 2 kartus daugiau nei pernai sausį-birželį, kai banko nuostoliai siekė 875 tūkst. litų. „Finastos“ banko likvidumo rodiklis birželio pabaigoje buvo 90,53 proc. (reikalaujamas ne mažesnis kaip 30 proc.), kapitalo pakankamumo rodiklis – 14,15 proc. (ne mažiau kaip 8 proc.).

Konsorciumas, kurį sudaro LHV bankas bei Rakauskų šeimos ir A. Žabolio sukurta bendrovė „RAZFin“, šių metų rugpjūčio pradžioje jau įsigijo „Snoro“ antrinę įmonę „Snoro lizingas“. Bendra sandorio vertė yra 74 mln. litų, iš jų 67 mln. litų yra bankui grąžintos paskolos ir apie 7 mln. litų – mokestis už akcijas.

Šių metų liepą Lietuvos bankas jau neleido Estijos bendrovei „EurEst Capital“ įsigyti „Finastos“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi