Verslas

2013.10.30 09:54

Prezidentė susitiko su JAV verslo misijos atstovais

ELTA2013.10.30 09:54

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su JAV verslo misijos atstovais, kurių vizitą inicijavo prieš pusmetį įsteigta dvišalė Lietuvos ir JAV verslo taryba. Jos inauguraciniame posėdyje Vašingtone dalyvavo Prezidentė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su JAV verslo misijos atstovais, kurių vizitą inicijavo prieš pusmetį įsteigta dvišalė Lietuvos ir JAV verslo taryba. Jos inauguraciniame posėdyje Vašingtone dalyvavo Prezidentė.

Pagrindinis misijos tikslas – skatinti Lietuvos ir JAV ekonominį bendradarbiavimą, plėsti dvišalius verslo ryšius, atverti naujas prekybos ir investavimo galimybes.

„Turime daug neišnaudoto potencialo. Verslo ryšių ir ekonominio bendradarbiavimo stiprinimas su JAV, kurios yra didžiausia rinka ir didžiausia investuotoja pasaulyje, yra labai naudingas Lietuvai“, – sakė Prezidentė.

Šiuo metu pagal investicijas Lietuvoje JAV yra kol kas 17-oje vietoje, tačiau šios šalies investicinių verslo projektų daugėja.

Pasak susitikime dalyvavusio dvišalės Verslo tarybos prezidento Erico Stewarto, Lietuva yra patraukli šalis užsienio investicijoms.

Lietuvoje jau dirbančios amerikiečių kompanijos labai vertina aukštą lietuvių darbuotojų kvalifikaciją, gerai išvystytą komunikacijų ir informacinių technologijų infrastruktūrą, mūsų šalies mokslininkų ir gamintojų pasiekimus biotechnologijų ir lazerių srityse.

Pasak Prezidentės, naujos investicijos kuria naujas darbo vietas ir padeda spręsti nedarbo problemas. Stambios JAV bendrovės, siekdamos didinti savo našumą ir konkurencingumą, steigia Lietuvoje savo verslo centrus ir įdarbina daug talentingo ir darbštaus jaunimo.

Misijoje dalyvaujanti „Strategic Staffing Solutions“ padėjo Lietuvoje įsikurti „Western Union“, CSC, „Barclays“ bei kitoms įmonėms ir čia surasti tūkstančius joms reikalingų darbuotojų.

Viena didžiausių pasaulyje IT sprendimų ir konsultacijų bendrovė „Computer Science Corporation“ (CSC) ketina plėsti savo veiklą ir didinti darbuotojų skaičių Lietuvoje nuo 300 iki 1000. Kompanija „Western Union“ Vilniuje įkūrė IT klientų aptarnavimo centrą. Jame dirba 950 darbuotojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.