Naujienų srautas

Verslas2013.10.29 10:18

Prezidentė perspėjo R. Šadžių apie jai nepatinkančius mokesčius

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžia, kad dabartinis Lietuvos ekonomikos atsigavimas ir aukštesnė vieta Pasaulio banko reitinge yra praėjusios Vyriausybės darbo vaisius, o ši bent jau neturėtų to sugadinti.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžia, kad dabartinis Lietuvos ekonomikos atsigavimas ir aukštesnė vieta Pasaulio banko reitinge yra praėjusios Vyriausybės darbo vaisius, o ši bent jau neturėtų to sugadinti.

„Šis rezultatas pasiektas labiausiai dėl praėjusios Vyriausybės 2011–2012 m. priimtų sprendimų. Todėl labai tikiuosi, kad naujoji Vyriausybė bent nemėgins pagadinti to, kas pasiekta. Aš turiu galvoje planus apmokestinti smulkųjį verslą ir žiūriu dabar į finansų ministrą“, – sakydama sveikinimo kalbą antradienį dienraščio „Verslo žinios“ surengtoje konferencijoje „Augimo pagreičio beieškant“ sakė šalies vadovė.

Lietuva Pasaulio banko sudarytame verslo palankumo reitinge pašoko per dešimt pozicijų ir užima 17 vietą.

DELFI primena, kad nuo kitų metų planuojama mažųjų bendrijų narius įtraukti į „Sodros“ mokėtojų gretas.

Nuo kitų metų sausio turėtų įsigalioti Valstybinio socialinio draudimo nuostata, numatanti, kad mažųjų bendrijų nariai bus privalomai draudžiami nuo savo poreikiams imamų sumų, kurios per mėnesį negali būti mažesnės nei minimalioji mėnesio alga.

Mažųjų bendrijų verslo forma atsirado tik 2012 m.

Savo kalboje prezidentė taip pat pabrėžė, kad šalyje vis labiau plečiasi skaidrus ir socialiai atsakingas verslas, didėja verslo pajamos, auga įmonių skaičius. Paslaugų eksportas Lietuvoje išaugo 17 proc. ir pirmauja Europoje. Prekių eksportas taip pat viršijo ankstesnių metų apimtis beveik 15 proc.

Tačiau D. Grybauskaitės nuomone, verslui reikėtų gręžtis į Europos Sąjungos rinką, kuri turi 500 mln. gyventojų.

Tai esą parodė pastarųjų mėnesių lietuviškų prekių eksporto trukdžiai.

Nuo spalio pradžios Rusija, motyvuodama neatitikimu kokybei, neįsileidžia lietuviškų pieno produktų. O rugsėjį lietuviškiems kroviniams ir vilkikams buvo taikoma nuodugni patikra, dėl kurios jie strigdavo ne vienai savaitei.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi