Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Skaidrumo indeksas: Lietuva vienoje iš paskutinių vietų

BNS 2015.09.08 13:45

Teikiamos pagalbos skaidrumo indekso (angl. Aid Transparency Index, ATI) tyrime Lietuva užėmė vieną iš paskutinių vietų.

Teikiamos pagalbos skaidrumo indekso (angl. Aid Transparency Index, ATI) tyrime Lietuva užėmė vieną iš paskutinių vietų.

Su 8,2 proc. rodikliu Lietuva pateko į „labai prastai“ pasirodžiusių šalių ir organizacijų kategoriją.

Ji liko 43 tarp 49 organizacijų ir valstybių, nurodo tyrimą atlikusi Londone įsikūrusi nevyriausybinė organizcija „Skelbk, ką finansuoji“ (angl. „Publish What You Fund“).

Indekse buvo vertinamas ne tik informacijos apie Lietuvos skiriamą pagalbą kiekis, bet ir tai, ar ji lengvai prieinama, ar naudinga. Pavyzdžiui, kokiu formatu skelbiama – anot rengėjų, PDF formatu skelbiamo finansavimo nauda ribota, nes prie tokios informacijos sunku prieiti, analizuoti ir panaudoti pakartotinai.

Lietuva ir kitos lentelės gale esančios šalys, anot tyrimo rengėjų, neskelbia pagrindinės finansinės informacijos: apie pagalbos kitoms šalims bendrą biudžetą, biudžeto paskirstymą ar auditą. Taip pat pasigesta duomenų apie veiklos vykdymą – rezultatus, sąlygas, poveikio vertinimą.

Tiriant informaciją apie Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos įgyvendinimą, pritrūko duomenų apie pirkimų, susijusių su projekto įgyvendinimu, tvarką. Taip pat nerasta Lietuvos valstybinės vystomojo bendradarbiavimo su Afganistanu strategijos dokumentų.

Lietuva aplenkė šešias šalis – Kiprą, Bulgariją, Vengriją, Maltą, Graikiją ir Kiniją.

Tyrime pirmauja tarptautinės JAV, Jungtinės Karalystės organizacijos.

„Skelbk, ką finansuoji“ („Publish What You Fund“) - pasaulinė kampanija už pagalbos skaidrumą. Ji ragina pateikti kuo naudingesnę informaciją apie finansinę pagalbą ir daryti šiuos duomenis kuo labiau prieinamus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi