Naujienų srautas

Verslas2013.10.28 10:34

Rusija įvardino sąlygas lietuviškų produktų sugrįžimui

BNS 2013.10.28 10:34

Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba „Rospotrebnadzor“ pranešė pasiūliusi Lietuvai sąlygas, kurias įgyvendinus jos pieno produkcija galėtų grįžti į Rusijos rinką.

Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba „Rospotrebnadzor“ pranešė pasiūliusi Lietuvai sąlygas, kurias įgyvendinus jos pieno produkcija galėtų grįžti į Rusijos rinką.

„Rospotrebnadzor“ pasiūlė Lietuvai rasti ir panaikinti ftalatų atsiradimo pieno produktuose priežastis bei užtikrinti, kad faktinė pieno produktų sudėtis atitiktų etiketėse nurodytą sudėtį“, – teigiama Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnybos pranešime.

Tarnyba taip pat rekomenduoja Lietuvai atkreipti dėmesį į pieno gaminių ženklinimą, kuris atitiktų Rusijos keliamiems reikalavimams, pateikti Rusijos rinkai skirtos produkcijos techninę dokumentaciją rusų kalba.

Be to, „Rospotrebnadzor“ siūlo Lietuvai operatyviai keistis informacija apie pažeidimus bei nepatenkinamus laboratorinių tyrimų rezultatus.

„Rospotrebnadzor“ pataria imtis papildomų priemonių didinti gamintojų atsakomybę už pieno produktų, eksportuojamų į Rusiją, kokybę ir saugumą, kontroliuojant visą gamybos procesą.

Rusijos tarnyba pabrėžia, jog tai, ar atnaujinti lietuviškos produkcijos tiekimą į Rusiją, bus svarstoma, gavus atsakymus į pateiktus klausimus ir Lietuvos gamintojams įgyvendinus priemones, kurios užtikrintų produkcijos kokybę ir vartojimo saugumą.

Lietuviškų pieno produktų teikimą į Rusiją „Rospotrebnadzor“ sustabdė spalio 7-ąją.

„Rospotrebnadzor“ ekspertai Lietuvoje dirbo praėjusią savaitę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi