Verslas

2013.10.28 09:55

Pašalpas skirstančios savivaldybės jau sutaupė penktadalį skiriamų pinigų

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.10.28 09:55

Seimas svarsto, ar nuo kitų metų pašalpų skirstymo funkciją perduoti visoms šalies savivaldybėms. Eksperimento tvarka savarankiškai pašalpas skirsčiusios penkių rajonų savivaldybės per bemaž dvejus metus sutaupė vidutiniškai penktadalį skiriamų pinigų.

Seimas svarsto, ar nuo kitų metų pašalpų skirstymo funkciją perduoti visoms šalies savivaldybėms. Eksperimento tvarka savarankiškai pašalpas skirsčiusios penkių rajonų savivaldybės per bemaž dvejus metus sutaupė vidutiniškai penktadalį skiriamų pinigų.

Nuo praėjusių metų Akmenės rajono savivaldybė savarankiškai skirsto socialines pašalpas. Pasak mero, žmonių, kuriems pašalpos buvo mokamos be reikalo, sumažėjo maždaug tūkstančiu, kiti jų atsisakė patys, nes nenorėjo padirbėti visuomenės labui. Savivaldybė sutaupė apie 14 mln.litų. Dalis jų jau panaudota renovuojant mokyklas ir darželius, vaikų žaidimų aikštelėms, padalyta seniūnijų socialinėms darbuotojoms, išeitinėms kompensacijoms uždaromų mokyklų mokytojams, milijonas – statomai bibliotekai.

„Strategija – neleisti pinigų atlyginimams, maistui ar kitoms reikmėms, o skirti juos infrastruktūrai ir energetikai. [...] Stengiamės panaudoti pinigus taip, kad [...] ateity mums nebūtų biudžeto problemų“, – tikino Akmenės r. savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas.

Radviliškio rajonas per dvejus eksperimento metus ketina sutaupyti apie 8 mln.litų.

„2014 metais prasideda naujų europinių projektų įgyvendinimas, prisidėsime prie vietos veiklos grupės „Lyderis“ projekto  įgyvendinimo, [...] dalis pinigų bus numatyta kiekvienai seniūnijai, kurios panaudos savo seniūnijos gerbūviui tvarkyti“, – sakė Radviliškio r. savivaldybės meras Darius Brazys.

Patenkinti naujaja tvarka ir radviliškiečiai. Jie sako, kad už pašalpas atidirbančių miestiečių tvarkomas Radviliškis pasikeitė.

Nuo kitų metų socialinės apsaugos ir darbo ministerija socialinių pašalpų skirstymo funkciją ketina perduoti visoms savivaldybėms – Seimas pradėjo svarstyti įstatymų pataisas. Į Radviliškį pasimokyti, kaip tinkamai procesą organizuoti ir  mažiau klysti, plūstelėjo kitų savivaldybių delegacijos.

„Norime, kad jie pasidalintų su mumis patirtimi, kaip jie tai įgyvendina, kokios yra silpnosios ir stipriosios vietos, ko reiktų imtis ir ką daryti, ką įgyvendinti ir ką pasiruošti nuo kitų metų įgyvendinant tai savarankiškai“, – sakė Širvintų r. savivaldybės vicemeras Andrius Jozonis.

Pašalpas savarankiškai nuo praėjusių metų sausio skirsto Akmenės, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių ir Šilalės rajonų savivaldybės. Per tą laiką jose pašalpų gavėjų sumažėjo daugiau nei 13 procentų, o išlaidos pašalpoms – bemaž penktadaliu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt