Verslas

2013.10.25 19:12

Lietuviai jau pasiruošę švęsti Naujuosius

LRT.lt 2013.10.25 19:12

Nors už lango dar gelsta paskutinis klevo lapas, lietuviai jau pasiruošę švęsti Naujuosius metus. LRT.lt susisiekė su keletu sodybų nuomotojų, kurie pasakė, kad jų sodybos jau išnuomotos, o nuomos kainos per šią šventę išauga mažiausiai trigubai.

Nors už lango dar gelsta paskutinis klevo lapas, lietuviai jau pasiruošę švęsti Naujuosius metus. LRT.lt susisiekė su keletu savininkų, kurie pasakė, kad jų sodybos jau išnuomotos, o nuomos kainos per šią šventę išauga mažiausiai trigubai.

Vilniaus apskrityje sodybą nuomojančios Viktorijos teigimu, kad Naujųjų metų dienomis jos sodybos nuomos kaina padidėja penkiagubai: „Paprastai nuomos kainos yra nuo 400 litų, tačiau nuoma Naujųjų šventei kainuoja 2 tūkst. litų.“

Alytaus rajone esančios sodybos savininkai patvirtino, kad žmonės jau kurį laiką teiraujasi dėl nuomos. „Ir pernai, ir šiais metais skambučiai dėl sodybos Naujiesiems prasidėjo anksti. Jau sulaukėme ne vieno. Nuoma Naujųjų metų dienomis kainuoja panašiai, kaip vasaros sezono metu, kai didžiausia paklausa“, – sako Aurelija.

 „Mūsų sodyba Naujųjų metų šventei rezervuota jau prieš mėnesį“, – patikino Kauno rajone sodybą nuomojantis Eligijus.

Tuo metu prekybos centro „Maxima“ komunikacijos vadovė pastebi, kad visai netrukus, po Vėlinių, prekybos centrų lentynos ir vitrinos prisipildys kalėdinių bei naujametinių dekoracijų: „Iki Vėlinių, gerbdami tradicijas, prekybos centrai neskuba siūlyti žiemos šventėms skirtų atributų, tačiau po Vėlinių šis asortimentas pradedamas siūlyti “.

R. Saulytė sako, kad dar rudenį pradėti siūlyti šventines dekoracijas naudinga: žmonės iš anksto apžiūri prekes, kai kurie nusiperka išsyk, kiti palaukia nuolaidų ir akcijų.