Verslas

2013.10.23 17:35

R. Šadžius: kitąmet naujų mokesčių nebus, automobilių apmokestinimui dar anksti

BNS2013.10.23 17:35

Finansų ministras Rimantas Šadžius pripažįsta, kad Lietuvai nepavyksta laikytis visų Europos Sąjungos (ES) rekomendacijų dėl biudžeto vykdymo. Pasak finansų ministro, kitąmet nenumatoma įvesti naujų mokesčių, tarp jų ir automobilių mokesčio.

Finansų ministras Rimantas Šadžius pripažįsta, kad Lietuvai nepavyksta laikytis visų Europos Sąjungos (ES) rekomendacijų dėl biudžeto vykdymo. Pasak finansų ministro, kitąmet nenumatoma įvesti naujų mokesčių, tarp jų ir automobilių mokesčio.

„Yra rekomendacijų, kurių mes neįgyvendiname, pavyzdžiui, mokesčių sistemos peržiūra. Tai iš dalies įgyvendinta rekomendacija, bet konkretus siūlymas įvesti automobilių mokesčius, ne. Mūsų nuomone, tą nuo 2014 metų daryti yra per anksti. Diskusijos ir Vyriausybėje, ir Seime apie tai vyko. Iš tikrųjų, man atrodo, kad mes nepasiūlėme nuo 2014 metų įvesti mokesčių, kurie apsunkintų mūsų šalies ekonomikos plėtrą“, – Vyriausybės posėdyje sakė finansų ministras.

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė Finansų ministerijos parengtoms išvadoms dėl ES rekomendacijų laikymosi.

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius Vyriausybės posėdyje teigė, kad apmokestinti automobilius galima nors nuo 2014 metų liepos, nes su biudžeto pajamų surinkimu yra problemų.

„Niekaip negaliu sutikti, kad automobilių mokestis apsunkintų plėtrą. Palaukite, nėra geresnių investicijų, kaip į infrastruktūros plėtrą. Jeigu automobilių apmokestinimo pinigai bus nukreipti į infrastruktūros plėtrą, tai grąža grįš po dviejų su puse metų. Jeigu negalime nuo sausio 1 dienos (2014 metų - BNS) įvesti dėl euro įvedimo, dėl kokių nors kitų dalykų, taip darykime nuo liepos 1 dienos“, – sakė R. Sinkevičius.

Jo teigimu, šiuo metu biudžete keliams skiriamų lėšų nepakanka, o akcizo procentą didinti atsisakoma.

„Mes nieko negalime. Tai prie ko jūs paliekate Susisiekimo ministeriją?“ – sakė R. Sinkevičius.

R. Šadžiaus teigimu, dėl automobilių mokesčio kol kas nėra politinio sutarimo.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) TVF ne kartą Lietuvai siūlė apmokestinti nekilnojamąjį turtą ir automobilius.

Į Lietuvos kelius kitais metais ketinama investuoti 1,4 mlrd. litų, arba 12,8 proc. daugiau nei šiemet. Investicijų apimtis augs tik dėl europinės paramos, nes valstybės indėlis, planuojama, liks nepakitęs – 1,042 mlrd. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.