Verslas

2015.09.08 13:45

Kultūros darbuotojų algos galėtų didėti nuo kitų metų liepos

BNS2015.09.08 13:45

Kultūros ministras „darbietis“ Šarūnas Birutis teigia, kad kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti kitų metų biudžete siekiama numatyti bent 25 mln. litų, tai leistų algas kelti nuo liepos mėnesio.

Kultūros ministras „darbietis“ Šarūnas Birutis teigia, kad kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti kitų metų biudžete siekiama numatyti bent 25 mln. litų, tai leistų algas kelti nuo liepos mėnesio.

„Nepavyko kol kas pasiekti darbo užmokesčio padidinimo kultūros ir meno darbuotojams. Biudžeto projekte tai nėra numatyta, tačiau manome, kad yra kompromisinė galimybė, jog 25 mln. litų būtų rezervuoti, ir nuo liepos 1 dienos atlyginimai būtų didinami dviem baziniais dydžiais, tai yra 240 litų“, – trečiadienį per Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) posėdį sakė ministras, pristatydamas kitų metų biudžeto projektą.

ŠMKK siekia, kad kitąmet kultūrininkų darbo užmokesčiui papildomai būtų skirta 49 mln. litų.

Finansų ministerija teigia, kad tokių galimybių nėra, nes reikia įgyvendinti Konstitucinio Teismo nutarimą dėl neproporcingo koeficientų ir priedų mažinimo.

Premjeras Algirdas Butkevičius trečiadienį pareiškė, kad kultūros darbuotojų atlyginimai kitais metais didės, jeigu savivaldybės gyvens taupiai. Jų sutaupytos lėšos turėtų būti skiriamos dviem kryptimis – kultūros, socialinių darbuotojų darbo užmokesčiui didinti ir skoloms dengti.

Pagal parengtą kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimo 2014–2016 metais programą, per trejus metus norėta pasiekti, kad mažiausiai uždirbančiųjų mėnesio darbo užmokestis būtų ne mažesnis kaip 1732 litai, o kitų darbuotojų darbo užmokestis padidėtų vidutiniškai 45 procentais. To siūloma siekti kasmet didinant finansavimą atlyginimams dviem bazinės mėnesinės algos dydžiais kiekvienam kultūros ir meno darbuotojui.

Planuojama, kad kitąmet Kultūros ministerijos biudžetas turėtų sudaryti 348 mln. litų, tai yra 43 mln. litų daugiau nei šiemet.

Š. Birutis pabrėžė, kad iš šio padidėjimo dalis lėšų skiriama vienkartinėms išlaidoms, pavyzdžiui, Dainų šventei (8 mln. litų).

Pristatydamas projektą ministras taip pat apgailestavo, kad nepavyko padidinti investicijų į svarbius nacionalinius projektus. Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos rekonstrukcijai kitąmet žadama skirti 9 mln. litų, o reikia dar beveik 65 mln. litų, archyvų pastatui – 2,5 mln. litų, o reikia 12,7 mln. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt