Verslas

2013.10.22 20:19

„Klaipėdos nafta“ ir „Orlen Lietuva“ suderino veiksmus dėl produktotiekio

BNS 2013.10.22 20:19

Valstybės kontroliuojama naftos krovos bendrovė „Klaipėdos nafta“ ir didžiausio Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdoma bendrovė „Orlen Lietuva“ netrukus pasirašys memorandumą dėl produktotiekio iš Mažeikių į Klaipėdą statybos.

Valstybės kontroliuojama naftos krovos bendrovė „Klaipėdos nafta“ ir didžiausio Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdoma bendrovė „Orlen Lietuva“ netrukus pasirašys memorandumą dėl produktotiekio iš Mažeikių į Klaipėdą statybos.

„Klaipėdos naftos“ komunikacijos vadovė Indrė Milinienė BNS sakė, jog abi šalys jau sutarė dėl ketinimų protokolo projekto.

„Ketinimų protokolas jau suderintas abiejų pusių. Tačiau kol kas tiksliai nežinoma data, kada jis bus pasirašytas“, – BNS sakė I.Milinienė.

„Orlen“ teigia, jog naftos produktų gamyklą Mažeikiuose su Klaipėdos uostu sujungiantis produktotiekis teigiamai atsilieptų Mažeikių įmonės veiklai.

„Tai duotų naudos verslui ir padidintų energetinį saugumą regione. Dėl to „Orlen Lietuva“ pradėjo darbus siekdama nustatyti galimybes ir būdus, kaip įgyvendinti tokias investicijas. Tačiau šį klausimą dar sprendžia Lietuvos Vyriausybės sudaryta darbo grupė. Todėl iki galutinio jos sprendimo komentuoti tolesnių veiksmų šioje srityje dar negalime“, – BNS sakė „Orlen“ atstovas.

Premjero sudarytos darbo grupės, kuri analizuoja „Orlen Lietuvos“ ketinimus nutiesti produktotiekį iki „Klaipėdos naftos“, vadovas ir Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis BNS sakė, jog dokumentas gali būti pasirašytas kitą pirmadienį. Anot jo, jis atvertų kelią bendrovėms pradėti derybas dėl projekto įgyvendinimo.

„Orlen“ investicijų komitetas birželį pritarė produktotiekio projektui – investicijos į jos produktų eksportui būtiną vamzdyną siektų apie 110 mln. JAV dolerių (295,5 mln. litų).

Lenkijos „Orlen“ rugpjūtį BNS pranešė, kad jau pradėjo pradinį produktotiekio projektavimo etapą, dabar aptariami įvairūs statybos scenarijai. Tiesti produktotiekį įmonė planuoja jau 2014 metais ir baigti 2017-aisiais.

Lenkijos koncernas 2006 metais ir vėliau norėjo pirkti dalį „Klaipėdos naftos“ akcijų ir nutiesti produktotiekį iš Mažeikių gamyklos į „Klaipėdos naftą“, tačiau tam nepritarė tuometinė Vyriausybė. Produktų transportavimas vamzdynu yra pigesnis nei vežti juos geležinkeliu.

Šiuo metu vamzdynas jungia Mažeikius ir Būtingę netoli Latvijos ir Lietuvos sienos, kur veikia Būtingės naftos terminalas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.