Naujienų srautas

Verslas2015.02.14 17:27

Seimas spręs, ar savivaldybėms perduoti pašalpų ir kompensacijų mokėjimą

BNS 2015.02.14 17:27

Seimas spręs, ar nuo kitų metų perduoti savivaldybėms dalies socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimą.

Seimas spręs, ar nuo kitų metų perduoti savivaldybėms dalies socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimą.

Seimas antradienį po pateikimo pritarė Vietos savivaldos įstatymo bei Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymų pataisoms, leisiančioms šalies savivaldybėms pačioms spręsti, kuriems gyventojams dėl jų finansinės padėties skirti pašalpas, o kuriems neskirti arba tikrinti jų gaunamas pajamas ir turimą turtą.

Nuo 2014 metų siūloma savivaldybėms, išskyrus Akmenės, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių ir Šilalės rajonų savivaldybes, kuriose ši praktika jau taikoma nuo 2012 metų, pavesti skiriant piniginę socialinę pašalpą vykdyti savarankiškąją funkciją, kuri būtų finansuojama iš savivaldybės biudžeto lėšų, o teikdamos kompensacijas už būsto šildymą, karštą ir geriamąjį vandenį, jos vykdytų valstybinę funkciją, kuri būtų finansuojama iš valstybės biudžeto.

Nuo 2015 metų jau visoms savivaldybėms būtų taikoma vienoda tvarka – jospačios rūpintųsi ir pašalpų, ir kompensacijų skyrimu.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, savivaldybės pačios besirūpindamos pašalpų ir kompensacijų skyrimu sutaupytų daug lėšų.

„Didžioji sutaupytų lėšų dalis turėtų atitekti socialinėms reikmėms“, – sakė ministrė.

Anot jos, iki šiol savivaldybėms socialinei paramai reikėdavo 781 mln. litų - 75,4 proc. visos socialinės paramos lėšų.

Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams pertvarka pradėta nuo 2012 metų. Iš pradžių dėl įvairių piniginių socialinių pašalpų ir šildymo kompensacijų skyrimo pačios sprendė  penkios - Akmenės, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių ir Šilalės rajonų savivaldybės.

2013 metų pirmą pusmetį, palyginti su 2012 metų tuo pačiu laikotarpiu, socialinės pašalpos gavėjų skaičius Akmenės, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių ir Šilalės rajonų savivaldybėse sumažėjo 17,7 proc. (nuo 17,5 tūkst. iki 14,4 tūkst. asmenų), o išlaidos socialinei pašalpai mokėti - 25,1 proc. (nuo 21,9 mln. iki 16,4 mln. litų).

2012 metais, palyginti su 2011 metais, šalyje vidutiniškai per mėnesį socialinę pašalpą gavusių asmenų skaičius išaugo 0,36 proc. (nuo 221,1 tūkst. iki 221,9 tūkst. asmenų), o išlaidos socialinei pašalpai mokėti sumažėjo 2,1 proc. (nuo 612,3 mln. iki 599,5 mln. litų). Tuo laikotarpiu Akmenės, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių ir Šilalės rajonų savivaldybėse socialinės pašalpos gavėjų skaičius sumažėjo 13,6 proc. (nuo 18 tūkst. iki 15,5 tūkst. asmenų), o išlaidos socialinei pašalpai mokėti sumažėjo 20,1 proc. (nuo 47,7 mln. iki 38,1 mln. litų).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi