Verslas

2013.10.22 15:28

Islandai Klaipėdoje dalinsis savo patirtimi apie geoterminius vandenis

Itin plačiai geoterminius vandenis savo šalies ūkyje naudojantys islandai patirtimi dalysis su klaipėdiečiais, norinčiais išnaudoti šį potencialą. Kol kas žemės gelmėse glūdintis karštas vanduo panaudojamas tik šilumai gaminti.

Itin plačiai geoterminius vandenis savo šalies ūkyje naudojantys islandai patirtimi dalysis su klaipėdiečiais, norinčiais išnaudoti šį potencialą.  Kol kas žemės gelmėse glūdintis karštas vanduo panaudojamas tik šilumai gaminti.

Vakarų Lietuvoje, kaip teigiama, geoterminių vandenų klodai yra 2–3 kartus karštesni nei aplinkinėse šalyse – dviejų kilometrų gylyje temperatūra siekia iki 90 laipsnių, tačiau iki šiol jie panaudojami tik šilumos gamyboje.

Teigiama, kad Islandijoje net apie 90 procentų patalpų šildoma naudojant būtent geoterminius išteklius. Taip pat šildomi šiltnamiai, jie naudojami žuvivaisoje, poilsiui ir terapijai skirtuose baseinuose, elektrai gaminti.

Islandijos specialistai uostamiestyje surengs verslo forumą, norintiesiems  plačiau naudoti geoterminius išteklius ir Vakarų Lietuvoje, apžvelgs bendradarbiavimo, investicijų, bendrų mokslinių tyrimų galimybes.