Verslas

2015.02.14 17:27

Verdiktas: Klaipėdoje reikės mokėti už stovėjimą kiemuose

Virginija Spurytė, klaipėda.diena.lt2015.02.14 17:27

Klaipėdoje sumažės vietų, kus automobilius bus galima statyti nemokamai. Politikai ketvirtadienį nusprendė apmokestinti ir kiemus, ir pajūrį.

Klaipėdoje sumažės vietų, kus automobilius bus galima statyti nemokamai. Politikai ketvirtadienį nusprendė apmokestinti ir kiemus, ir pajūrį.

Diskusijos dėl teritorijų, kuriose reikės mokėti rinkliavą už automobilių stovėjimą, ketvirtadienį buvo baigtos, nes politikai priėmė lemiamą sprendimą.

Jų nuomone, teisinga, jog daugiabučių namų kiemai raudonojoje ir geltonojoje zonoje būtų apmokestinti. Kitaip tariant, tie, kurie palikdavo mašinas kiemuose, dabar turės mesti litus į stovos skaitiklius. Taip esą siekiama išvaduoti klaipėdiečių kiemus nuo svetimų automobilių.

Paties gyventojams, kad jie galėtų statyti automobilius savo kieme nemokamai, reikės gauti leidimą iš savivaldybės. Jo kaina metams – 5 litai. Tačiau antrasis leidimas statyti automobilį kieme tam pačiam bute gyvenančiam vairuotojui metams geltonojoje ir raudonojoje zonose kainuos 250 litų, žaliojoje zonoje – 100 litų.

Tokius leidimus nusipirkę gyventojai savo automobilius nemokamai galės statyti 200 metrų spinduliu nuo daugiabučio namo, kuriame gyvena.

Naujovė ta, kad leidimus galės nusipirkti ne tik butų savininkai, bet ir juos legaliai išsinuomoję asmenys.

Kai kurie politikai ir verslininkai priekaištavo, jog neteisinga apmokestinti daugiabučių namų kiemus, kai senamiestyje ir miesto centre nėra įrengta aikštelių, kur automobilius būtų galima statyti nemokamai.

Naujos tvarkos šalininkai aiškino, jog tokia galimybė gyventojams bus sudaryta – įvesta mėlynoji zona. Tai – aikštelė, esanti Pilies g. 4, aikštelės prie buvusios Vydūno mokyklos, Bangų gatvėje prie buvusio tabako fabriko, prie Senojo turgaus.

Tačiau šiose aikštelėse už stovėjimą taip pat reikės mokėti. Stovėjimo kaina iki 4 valandų kainuos 2 litus, iki 8 valandų – 4 litus, 10-ies valandų stovėjimas kainuos 6 litus.

„Mokestis simbolinis, tačiau jo reikia, kad tos aikštelės netaptų vieta, kur pastatomi ir paliekami nenaudojami automobiliai“, – aiškino viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis.

Politikai ketvirtadienį miesto tarybos posėdyje nustatė dar daugiau vietų, kur už automobilių stovėjimą reikės mokėti. Viena jų – pajūris. Anksčiau žaliojoje zonoje rinkliavą už stovėjimą reikėjo mokėti tik aikštelėse, o dabar apmokestintos visos Melnragės gatvės ir kiemai, kurių žemė yra ne privati nuosavybė.

Žalioji zona ne tik išplėsta, tačiau padidinta ir joje renkama rinkliava. Už valandą stovėjimo teks mokėti litą, dabar rinkliavos dydis yra litas už pusantros valandos.

Rinkliava bus renkama nuo gegužės 1 dienos iki rugsėjo 15-osios.

Tokia pat rinkliava, kokia žaliojoje zonoje, įvesta ir Šiaurės rage bei Kruizinių laivų terminale.

Politikai ketvirtadienį pritarė ir vadinamajai užmaršumo rinkliavai. Jei žmogus nesusimoka už automobilio stovėjimą, tačiau iki tos pačios dienos vidurnakčio sumoka rinkliavą už visos dienos stovėjimą, jam nebus surašomas protokolas.

„Visi šie pakeitimai siūlomi tam, kad Klaipėdoje būtų tvarka. Jei jos norime, už automobilių stovėjimą reikės mokėti visame mieste, tik dar neaišku, nei kiek, nei nuo kada. Socializmo laikai baigėsi“, – teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

17 miesto tarybos narių pasisakė už mokamo automobilių stovėjimo pokyčius, 4 buvo prieš, o penki susilaikė.

Visi šie pasikeitimai įsigalios nuo kitų metų pradžios. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt