Verslas

2013.10.18 10:44

Finansavimas ES transporto infrastruktūrai didės trigubai

ELTA 2013.10.18 10:44

Finansavimas Europos Sąjungos (ES) valstybių transporto infrastruktūrai 2014–2020 m. laikotarpiu padidės trigubai ir sieks net 26 mlrd. eurų.

Finansavimas Europos Sąjungos (ES) valstybių transporto infrastruktūrai 2014–2020 m. laikotarpiu padidės trigubai ir sieks net 26 mlrd. eurų.

Valstybės narės taip pat pritarė infrastruktūros plėtros koordinavimui ir sutarė dėl pagrindinio transporto tinklo koridorių. Tai leis paskatinti glaudesnį bendradarbiavimą, įgyvendinant bendrus, kelioms šalims aktualius projektus.

Taline vykstančių Transeuropinio transporto tinklo (TEN–T) dienų atidarymo sesijoje Lietuvos susisiekimo viceministras Arijandas Šliupas teigė, kad padidėjęs finansavimas užtikrins patogų susisiekimą visoje Europoje.

„Aš tikiu, kad Europos infrastruktūros tinklų priemonė ir nauji finansiniai instrumentai užtikrins prioritetinių Europos Sąjungos projektų įgyvendinimą ir pagerins ES vidaus jungtis. Viena tokių jungčių Baltijos jūros regione yra strateginis projektas „Rail Baltica“. Prieš mėnesį Vilniuje pasirašius penkių šalių transporto ministrų deklaraciją, buvo nuspręsta įsteigti bendrą Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonę projektui įgyvendinti, tad Baltijos šalims yra reali galimybė ES lėšomis finansuoti šį projektą, ir taip ateityje greitąja geležinkelio linija susijungti su Lenkija, Suomija ir likusia Vakarų Europa“, – teigė viceministras.

Viceministras pažymėjo, kad Lietuva, kaip valstybė narė, turinti ES išorės sieną, skiria daug energijos ir laiko, siekdama didesnės ekonominės integracijos ir kurdama veiksmingą transporto rinką, kurioje dalyvautų ES kaimyninės ir kitos šalys.

Liuksemburge prieš savaitę vykusiame Rytų partnerystės transporto ministrų susitikime buvo pritarta regioniniam transporto partnerystės tinklui ir pasiūlyta Europos Komisijai įtraukti jį į TEN–T reglamentą, ir taip TEN–T tinklą pratęsti į ES Rytų kaimynystės šalis.