Verslas

2015.09.08 13:45

Sostinės gyventojai išrūšiavo rekordinį skaičių atliekų

LRT.lt2015.09.08 13:45

Per keturis mėnesius Vilniuje plastiko ir popieriaus atliekų surūšiuota 5 kartus, o stiklo – 7 kartus daugiau.

Per keturis mėnesius Vilniuje plastiko ir popieriaus atliekų surūšiuota 5 kartus, o stiklo – 7 kartus daugiau.

Tai lėmė 2012 m. startavęs projektas, per kurį individualiems namams dalyti antrinių žaliavų konteineriai. Iki šiol individualiems namų ūkiams Lietuvoje išdalyta beveik 70 tūkst. konteinerių, iš jų beveik 12 tūkst. – Vilniaus miesto individualių namų gyventojams.

Siekiant padidinti rūšiuojamų atliekų srautą bei sumažinti į sąvartyną patenkančių antrinių žaliavų kiekį, LR Aplinkos ministerija iš mokesčio už aplinkos teršimą gaminių ar pakuotės atliekomis skyrė lėšų antrinių žaliavų konteineriams įsigyti. Šiuo projektu siekiama, kad kiekvienas gyventojas būtų maksimaliai aprūpintas atliekų rūšiavimo priemonėmis ir būtų skatinamas pirminis rūšiavimas, kai tam tikros rūšies atliekos, tinkančios panaudoti antrąkart, atskiriamos jų susidarymo vietoje.

Aplinkos viceministro Almanto Petkaus teigimu, projektas bus tęsiamas, nes lietuviams atliekų rūšiavimo įgūdžių vis dar trūksta.

„Šiais metais iš už aplinkos teršimą pakuotės atliekomis mokesčio surinkome beveik 5 mln. litų, kuriuos ir skiriame šiai iniciatyvai. Tikimės, kad prie šio projekto prisidės ir gamintojai bei importuotojai, priklausantys įstaigoms, organizuojančioms visų rūšių pakuočių tvarkymą“, – teigė A. Petkus.

Skatinant rūšiavimą buvo imtasi ir dar vienos priemonės. Šių metų liepos pabaigoje šalies Vyriausybė patvirtino įmokų už atliekų tvarkymą skaičiavimo metodiką, kurioje numatyta mažinti mokesčius atliekas rūšiuojantiems gamintojams ir importuotojams už aplinkos teršimą pakuotės atliekomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt