Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

A. Butkevičius: sprendimas dėl VAE tikrai bus motyvuotas

ELTA 2015.09.08 13:45

Premjero Algirdo Butkevičiaus teigimu, Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto procesas vyksta normaliu greičiu, o visos opozicijos kalbos apie neva vilkinamą sprendimą tėra dūmų uždanga.

Premjero Algirdo Butkevičiaus teigimu, Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto procesas vyksta normaliu greičiu, o visos opozicijos kalbos apie neva vilkinamą sprendimą tėra dūmų uždanga.

„Kas jau kas, o konservatoriai puikiai žino, kokį VAE palikimą gavo ši Vyriausybė. Nors įvairiems konsultantams, teisininkams ir viešųjų ryšių agentūroms buvo išleista daugiau kaip šimtas milijonų litų, nežinomųjų palikta gerokai daugiau nei atsakytų klausimų. Natūralu, kad nuoseklios ir motyvuotos informacijos neturėjo ir mūsų regioniniai partneriai“, – naujienų agentūrai ELTA sakė Vyriausybės vadovas.

Premjeras pabrėžė, kad ši Vyriausybė nepasiduoda ir nepasiduos jokiam spaudimui ar emocijoms.

„Nepriimsime skuboto sprendimo, kad ir kaip to norėtų politiniai oponentai. Dirbsime pagal savo veiksmų planą, nors tai pareikalaus papildomo laiko. Ir tai nėra vilkinimas – tai atsakomybės klausimas. Įsiklausome į opoziciją, gerbiame ir vertiname užsienio investuotojus, tačiau mūsų svarbiausias prioritetas – Lietuvos žmonių interesai. Būtent jie suteikė pasitikėjimo mandatą šiai Vyriausybei, todėl negalime lengvabūdiškai dešimtmečiams įklampinti Lietuvos į milijardinius projektus nebūdami visiškai tikri dėl galutinio rezultato. Tik išsprendę ir suderinę su regioniniais partneriais visus techninius, ekonominius, finansinius klausimus priimsime galutinį sprendimą“, – teigė A. Butkevičius.

Eltos paklaustas, kaip reaguoja į konservatorių kritiką, kad vilkinami energetiniai projektai, premjeras sakė seniai nebekreipiąs dėmesio į tokias konservatorių sąmokslo teorijas.

„Galime remtis tik faktais, o jie labai iškalbingi – būtent prie buvusios valdžios energetinių išteklių kainos pasiekė piką ir buvo aukščiausios Europoje, o visi pažadai keisti situaciją, taip ir liko pažadais. Ši Vyriausybė aktyviai ėmėsi priemonių – vykdo suskystintų dujų terminalo projektą, pagaliau susėdo derybų su „Gazprom“, rimtai dirba VAE, biokuro plėtros klausimais, išjudino daugiabučių renovaciją. Žinoma, ne viskas lengvai pavyksta, ne viskas jau šiandien duoda apčiuopiamą rezultatą, tačiau proveržis mažinant energetinį skurdą tikrai bus. Toks scenarijus kai kurioms politinėms jėgoms, matyt, nėra labai priimtinas, nes dar labiau demaskuoja jų neveiklumą bei nekompetenciją, todėl ir sulaukiame tokio pasipriešinimo bei nemotyvuotos kritikos“, – Eltai sakė premjeras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi