Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Vilniuje aukščiausiu lygiu bus aptariami turizmo klausimai

ELTA 2015.09.08 13:45

Ūkio ministerija, bendradarbiaudama su Europos Komisija, Vilniuje spalio 17–18 d. rengia 12-ąjį Europos turizmo forumą „Turizmas – ekonomikos augimo, socialinių pokyčių ir gerovės veiksnys“.

Ūkio ministerija, bendradarbiaudama su Europos Komisija, Vilniuje spalio 17–18 d. rengia 12-ąjį Europos turizmo forumą „Turizmas – ekonomikos augimo, socialinių pokyčių ir gerovės veiksnys“.

Forume bus diskutuojama apie turizmo įtaką Europos Sąjungos (ES) ekonomikai ir konkurencingumui, bus nagrinėjami Europos turizmo produktų įvairovės, glaudesnio bendradarbiavimo, turizmo ateities, mokesčių turizmo verslui klausimai.

Forumas prasidės neformaliuoju turizmo ministrų susitikimu, kuriame Europos Komisijos Pirmininko pavaduotojas Antonio Tajani, ministrai ir už turizmą atsakingi ES valstybių narių pareigūnai aptars vizų politikos, pagyvenusių žmonių kelionių skatinimo ir turizmo sektoriaus finansavimo klausimus.

„Europos turizmo forumui vykstant Lietuvoje, turime puikią progą aukščiausiu lygiu aptarti aktualiausius turizmo srities klausimus ir pristatyti Lietuvos turizmo galimybes, parodyti mūsų šalį kaip aktyvią Europos ir viso pasaulio turizmo politikos veikėją“, – sakė ūkio ministras Evaldas Gustas.

Forumo metu ūkio ministras E. Gustas, Latvijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Martinas Virsis ir Estijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Toomas Kukkas pasirašys Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybių 2002 m. susitarimo dėl bendradarbiavimo turizmo srityje pakeitimo protokolą. Pasak ūkio ministro, šio susitarimo pakeitimas leis Baltijos šalims glaudžiau bendradarbiauti įgyvendinant bendrus turizmo projektus ir vykdyti bendrą veiklą tolimosiose turizmo rinkose.

Privačiojo sektoriaus atstovai pasirašys Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) Etikos kodeksą, kurį jau pasirašė per 150 pasaulio turizmo verslo asociacijų. Lietuva yra viena aktyviausių PTO narių Baltijos jūros regione, o Vilniuje vyksiančiame forume prie Etikos kodekso prisijungs ir kitos Baltijos jūros regiono šalys Švedija, Danija, kurios dar nėra tapusios PTO narėmis.

Europos turizmo forumas yra kasmetinis pirmininkavimo ES Tarybai renginys, vykstantis nuo 2002 m. Šiuo renginiu siekiama prisidėti prie Europos turizmo politikos plėtojimo, skatinti dalijimąsi patirtimi tarp turizmo politikos formuotojų, įgyvendintojų ir socialinių bei ekonominių partnerių.

Renginyje dalyvaus 28 Europos Sąjungos valstybių narių delegacijos, šalių kandidačių, Rytų partnerystės valstybių, glaudesnio bendradarbiavimo su ES siekiančių valstybių ir ES institucijų atstovai, PTO, Europos ir nacionalinių turizmo verslo asociacijų vadovai, akademinės bendruomenės atstovai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi