Verslas

2013.10.16 16:53

L. Graužinienė: susisiekimo oro transportu srityje vis dar yra problemų

ELTA 2013.10.16 16:53

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, susitikusi su Jungtinių Tautų (JT) Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) generaliniu sekretoriumi Talebu Rifai, sako, kad Lietuvoje susisiekimo oro transportu srityje vis dar yra problemų.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, susitikusi su Jungtinių Tautų (JT) Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) generaliniu sekretoriumi Talebu Rifai, sako, kad Lietuvoje susisiekimo oro transportu srityje vis dar yra problemų.

„Manau, kad Vyriausybė ir Susisiekimo ministerija turi dar daug ką nuveikti, jog metų metus besitęsianti problema būtų išspręsta“, – sako parlamento vadovė.

Jos teigimu, pernai Lietuvą aplankė apie 2 mln. užsienio turistų, o sutvarkius susisiekimą oru, jų skaičius dar labiau išaugtų ir tai teigiamai atsilieptų Lietuvos verslui ir biudžetui.

T. Rifais akcentavo, kad Lietuva yra labai unikali ir turistams patraukli šalis, tačiau apgailestavo, kad didėjant turistų srautui daroma ne viskas, jog jie galėtų lengvai pasiekti Lietuvą. Svečio manymu, Lietuva pasielgė teisingai mažindama PVM apgyvendinimo paslaugoms. Jis viliasi, kad Lietuvos politikai galėtų ir daugiau prisidėti prie turizmo sektoriaus gerinimo, pavyzdžiui, tinkamai sureguliuodami mokesčius.

Anot Seimo Pirmininkės, Lietuva supranta JT PTO tikslus dirbti su ES siekiant palengvinti trečiųjų šalių piliečių atvykimą į Šengeno zoną. Parlamento vadovė mano, kad aktyvesnis turistų judėjimas būtų naudingas ir ES šalims.