Verslas

2015.09.08 13:45

D. Grybauskaitė: turizmas gali prisidėti sprendžiant nedarbo ir emigracijos problemas

ELTA 2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Jungtinių Tautų (JT) Pasaulio turizmo organizacijos generaliniu sekretoriumi Taleb Rifai`jumi aptarė tarptautinį bendradarbiavimą turizmo srityje ir Lietuvos iniciatyvą kuriant virtualų pasaulinį gintaro kelią.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Jungtinių Tautų (JT) Pasaulio turizmo organizacijos generaliniu sekretoriumi Taleb Rifai`jumi aptarė tarptautinį bendradarbiavimą turizmo srityje ir Lietuvos iniciatyvą kuriant virtualų pasaulinį gintaro kelią.

„Turizmas yra ne tik puiki galimybė pristatyti unikalų mūsų šalies grožį, kultūrą ir istoriją užsienio žmonėms. Aktyvi turizmo plėtra gali ženkliai prisidėti sprendžiant nedarbo ir emigracijos problemas, skatinant ekonomikos augimą“, – sakė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, turizmo srityje Lietuva jau pasiekė gerų rezultatų ir tampa viena iš ES lyderių. Šalies kurortuose sparčiai vystosi SPA ir sveikatingumo turizmas. Praėjusiais metais atvykstančiųjų srautas išaugo daugiau nei 12 procentų. Lietuvą per 2012 m. aplankė 2 milijonai užsienio turistų ir pajamos į valstybės biudžetą iš turizmo sudarė 5,2 milijardo litų. Tiesiogiai Lietuvos turizmo sektoriuje dirba 42 tūkstančiai gyventojų.

Vienas didžiausių keliautojų aljansų „The Ethical Traveler“ Lietuvą įtraukė į 10 etiškiausių pasaulio turizmo krypčių. Aukštai įvertinta aplinkosaugos ir ekoturizmo Lietuvoje plėtra.

Susitikime kalbėta ir apie bendrą Lietuvos bei Pasaulio turizmo organizacijos projektą – virtualų pasaulinį gintaro kelią, kurį ketinama atidaryti gruodžio 17 d. Vilniuje.

Projekte, kuriame taip pat dalyvauja Latvija, Lenkija, Austrija, Ukraina, Rusija ir Baltarusija, Lietuva pristatoma kaip šalis, kurioje prasideda pasaulinis gintaro kelias, išradingai pateikiama gintaro istorija, galima surasti informacijos apie „gintarines“ SPA procedūras, „gintarinę“ kulinariją, juvelyriką ir dizainą.

Pasak Lietuvos vadovės, virtualus gintaro kelias yra strateginės reikšmės iniciatyva, kuri padidins mūsų šalies žinomumą ir matomumą.

Prezidentė taip pat pabrėžė, kad internetas ir socialiniai tinklai yra efektyvios priemonės reklamuoti šalį. Neseniai pradėtas projektas „Like'able Lithuan ia“, kuriuo siekiama per 5 socialinius tinklus – „Facebook“, „Google+“, „Vkontakte“, „Twitter“ ir „Youtube“ inovatyviai pristatyti Lietuvą ir pritraukti kuo daugiau mūsų šalies draugų.

JT Pasaulio turizmo organizacijos vadovas į Lietuvą atvyko dalyvauti 85-ojoje Europos kelionių komisijos asamblėjoje ir 12-ajame Europos turizmo forume.