Verslas

2013.10.15 13:05

Už reikalų su Rusija sprendimą Vyriausybė sulaukė ir pagyrų

LRT.lt 2013.10.15 13:05

Lietuvos vežėjų automobiliais asociacijos vadovas Algimantas Kondrusevičius teigia turintis „porą gerų žodžių“ Vyriausybės atžvilgiu: Lietuvos vežėjų problemos Rusijos patikros punktuose buvo išspręstos anksčiau nei tikėtasi. Tačiau pienininkai Vyriausybės pastangomis kol kas neatrodo patenkinti.

Lietuvos vežėjų automobiliais asociacijos vadovas Algimantas Kondrusevičius teigia turintis „porą gerų žodžių“ Vyriausybės atžvilgiu: Lietuvos vežėjų problemos Rusijos patikros punktuose buvo išspręstos anksčiau nei tikėtasi. Tačiau pienininkai kol kas Vyriausybės pastangomis neatrodo patenkinti.

LRT televizijos laidoje „Teisė žinoti“ A. Kondrusevičius teigė, kad pastaroji Rusijos muitinės kontrolės akcija, kai punktuose buvo užlaikomi ir kratomi visi Lietuvoje pakrauti vilkikai, yra jau trečia per 11 metų.

Tačiau, pasak jo, šiemet pirmąsyk sulaukta greitos reakcijos iš Lietuvos valdžios institucijų.

„Turiu pasakyti porą gerų žodžių apie Lietuvos valstybines institucijas, nes pirmą kartą mes sulaukėme – na, gal ne pačiame aukščiausiame lygmenyje – pakankamai operatyvios ir gan, sakyčiau, aktyvios paramos iš mūsų kompetentingų institucijų“, – teigė „Linavos“ prezidentas.

„Pirmą dieną, kai gavome signalą, kad vykdoma tokia patikra, informavome Užsienio reikalų ministeriją, Susisiekimo ministeriją, muitinę. Antrą dieną iš ryto jau buvo darbinis pasitarimas, kur daugmaž numatėme veiksmų planą – tokių operatyvinių, o ne strateginių – ir po pietų jau buvo įteikta nota. – pasakojo A. Kondrusevičius. – Toliau tie veiksmai su Europos Komisija, Europos Parlamentu, kolegomis Rusijoje... Ne man spręsti, ar tai labai efektyviai suveikė, bet mes turime rezultatą. (...) Šiuo atveju baigėsi greičiau nei galėjome tikėtis“.

Pienininkai nėra patenkinti

Pienininkų atstovas – „Rokiškio sūrio“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa – išsakė priekaištų Lietuvos institucijoms, kadangi šios nesugebėjo išpešti iš rusų, kas konkrečiai blogo rasta produkcijoje.

„Problema tame, kad tos informacijos mažoka palyginti su situacija, kuri būdavo anksčiau, kada gaudavome pilną informaciją: kuri konkrečiai produktų grupė neatitinka ir kokie nukrypimai nuo normos. Išaiškėjo, Lietuva neturi praktikos dirbti su kontroliuojančia organizacija Rusijoje. Ir todėl visas informacijos gavimas, mano supratimu, užtrunka“, – laidoje „Teisė žinoti“ sakė D. Trumpa.

Tuo metu žurnalistai pastebi, kad Lietuva neturi nusimačiusi išankstinio veiksmų plano panašiems atvejams. Taip teigė „Verslo žinių“ vyriausiasis redaktorius Rolandas Barysas bei „15min.lt“ vyriausiasis redaktorius Rimvydas Valatka.

„Turėdami tokį kaimyną turime turėti veikimo modelį ir žinoti svertus, kuriuos reikia išjudinti. – sakė R. Barysas komentuodamas pienininkų patiriamų sunkumų sprendimą. – Laikas mūsų politikams turėti santykius su savo neprognozuojamu kaimynu, kurie iki minimumo sumažintų riziką. Mūsų diplomatai dirbdami tose šalyse turi turėti kitokius santykius negu turi šiuo metu. Lietuvos pirmieji asmenys turi turėti tokius santykius, kad galėtų paskambinti į Maskvą – ne taip, kaip dabar premjeras skambina, o kelia kažkoks padėjėjas“.