Naujienų srautas

Verslas2013.10.15 19:34

A. Butkevičius negali pasakyti, kada susiderės su „Gazprom“ dėl pigesnių dujų

ELTA 2013.10.15 19:34

Greitų receptų, kaip, prasidedant šildymo sezonui, sumažinti sąskaitas už mokesčius, Premjeras Algirdas Butkevičius nepateikė. Kada bus susiderėta su „Gazprom“ – neaišku, rekonstrukciniai projektai bus įgyvendinami, bet užtruks, o kiek pigtų šildymas sumažinus elektros energijos kvotą termofikacinėms elektrinėms – kol kas neaišku.

Greitų receptų, kaip, prasidedant šildymo sezonui, sumažinti sąskaitas už mokesčius, Premjeras Algirdas Butkevičius nepateikė. Kada bus susiderėta su „Gazprom“ – neaišku, rekonstrukciniai projektai bus įgyvendinami, bet užtruks, o kiek pigtų šildymas sumažinus elektros energijos kvotą termofikacinėms elektrinėms – kol kas neaišku.

„Kada susiderėsime (su „Gazprom“ – ELTA) negaliu atsakyti, bet ką padarysi. Mes derybas turime, viešai visuomenei pateikėme informaciją, bet tam yra daug politinių žaidimų“, – antradienį sakė A. Butkevičius interviu LRT radijui.

Duotus pažadus, kad kainas už šildymą, derantis su „Gazprom“, pavyks sumažinti iki šildymo sezono pradžios, A. Butkevičius pavadino žurnalistų interpretacijomis.

Premjeras paminėjo, kad šiuo metu yra laukiama atsakymo iš „Gazprom“ į jiems išsiųstą raštą, kuriame yra išdėstyta pozicija dėl anksčiau vykusių derybų, ir po to jų raštu pateiktų norų ir pageidavimų.

„Tikimės, kad artimiausiu metu turėtų būti vienokio arba kitokio turinio atsakymai.

Mūsų tikslas yra derėtis dėl teisingesnės kainos, o tai reiškia – dėl mažesnės dujų kainos Lietuvai. Derybas tęsime, nepaisant to, kad šildymo sezonas prasideda. Tikimės, kad blaivus protas turėtų nugalėti, nes matome, pagal atliktą analizę ir turimą informaciją, kad kitoms šalims gamtinės dujos yra parduodamos mažesne kaina“, – sakė A. Butkevičius.

Premjeras patikino, kad yra ir kitų būdų, be derybų su „Gazprom“, sumažinti šildymo sąskaitas žmonėms. Jis paminėjo, kad savivaldybės teikia paraiškas Ūkio ir Aplinkos ministerijoms dėl šilumos ūkio gamybos pertvarkos ir inžinerinių tinklų rekonstravimo.

„Ūkio ministerijoje paraiškų vertinimas jau pasibaigė, skirta apie 55 mln. litų šilumos ūkio katilų pertvarkymui – pereinant nuo mazuto arba suvartojamų gamtinių dujų prie biomasės vartojimo. Aplinkos ministerijoje paraiškų teikimas dėl šilumos ūkio gamybos pertvarkos dar vyksta“, – teigė A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas mano, kad savivaldybėms įsisavinus šias struktūrinės paramos lėšas, šildymo kaina mažės „kai kur iki 5–10 proc., kai kur iki 20 proc.“.

Vilniaus mieste, pasak Premjero, net jeigu ir „Gazprom“ nemažintų savo kainos, po 2,5 metų šilumos kaina galėtų sumažėti iki 25 proc., jeigu bus sėkmingai įgyvendintas termofikacinės elektrinės Nr. 3 rekonstrukcijos projektas.

Pasak A. Butkevičiaus, ketvirtadienį Vilniaus miesto savivaldybė ir „Lietuvos energija“ ketina pasirašyti susitarimą dėl šio objekto perdavimo „Lietuvos energijai“. Tada abi šios institucijos teiks paraišką, kad gautų paramą rekonstrukcijai.

Taip pat, pasak Premjero, yra analizuojamas klausimas dėl elektros energijos kvotos sumažinimo termofikacinėms Vilniaus ir Kauno elektrinėms, kurios gamina ir šilumos, ir elektros energiją. „Čia yra rezervų, bet šiandien neturime atsakymo, kiek kainos galėtų sumažėti“, – sakė A. Butkevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi